Yükleniyor...
Sponsored

Güney Kore, Do Kwon için Pasaport Bildirisi Yayınladı

Güney Kore Dışişleri Bakanlığı, Terra'nın kurucusu Do Kwon'un pasaportunu geçersiz kılacağını duyurdu.

Guney Kore Do Kwonun Pasaportunu Iptal Ediyor

Güney Kore Dışişleri Bakanlığı, Terra’nın kurucusu Do Kwon’un pasaportunu geçersiz kılacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Terra kurucusu Do Kwon, kırmızı bültenle aranırken, birçok açıklamaya da karşı yanıt veriyor. Güney Kore tarafından aranan Do Kwon, hesaplarının dondurulmadığını ve hükümetten kaçmadığını gündeme getiriyor. Ancak Do Kwon için uygulanan yaptırımlar henüz bitmiş değil. Yeni bir atak da Güney Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi.

Güney Kore, Do Kwon’un Pasaportunu İptal Ediyor

Güney Kore Dışişleri Bakanlığı, pasaport iade emrinin, teslim edilememesi nedeniyle bildirimin halka açık olarak yayınlandığını söyledi.

Hükümet tarafından yayınlanan bildirideki PDF belgesi, Kwon’un pasaportunun yeniden düzenlenmesi için başvuru yaparsa, hareketin reddedilebileceği anlamına geldiğini belirten birçok ayrıntıyı içeriyor.

Bildirimde, şunlara yer verildi:

“Bakanlığımız size iadeli taahhütlü posta yoluyla bir ‘Pasaport İadesi Talimatı Bildirimi’ göndermek istiyor. Pasaportlarınızın geçerliliğinin hükümsüz kılınacağını ve idari olarak hükümsüz kılınacağını size bildiririz.”

Kwon’a pasaportu iade etmesi için itibaren 14 gün verildi. Bu duyurunun, Güney Koreli yetkililerin geçen ay yapacağı hamlelerin birisi olduğu belirtiliyor. Ancak, Do Kwon’un hesaplarının dondurulduğunu açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x