Yükleniyor...

Güney Kore’de ICO Yasağı Devam Edecek

Güney Kore hükümeti, tanımlanmış bir düzenleyici çerçevenin bulunmamasından dolayı ilk para teklifleri (ICO'lar) için uygulanan yasağın devam ettirilmesi kararı aldı.

Güney Kore ICO Yasağı

Güney Kore hükümeti, tanımlanmış bir düzenleyici çerçevenin bulunmamasından dolayı ilk para teklifleri (ICO’lar) için uygulanan yasağın devam ettirilmesi kararı aldı. 1 Şubat (Cuma) günü, Hükümet Politikası Koordinasyon Ofisinin Güney Kore sanal para görev gücü, küresel ICO piyasasına ilişkin ayrıntılı bir rapor yayınladı.

ICO’lar Yüksek Riskli Yatırım

Yayınlanan rapora göre, Güney Koreli yetkililer, ICO bağış toplama modelini yüksek riskli bir yatırım olarak sınıflandırıyor. ICO kampanyaları yoluyla gerçekleştirilen çok fazla dolandırıcılık ve kripto paraların yüksek oynaklığı nedeniyle Güney Kore hükümeti tartışmalı kitle fonlaması yöntemine olan yasağını devam ettirecek. Şu anda Güney Kore vatandaşlarının Doğu Asya ülkesi dışında yürütülen ICO’lara katılmalarına izin veriliyor.

Geçen yıl kripto firmalarının faaliyetlerini yurtdışına taşıyarak Güney Kore’de token satışı yaptıklarına dair birçok haber paylaşıldı. Birkaç ICO girişiminin Güney Koreli düzenleyicilerin getirdiği kısıtlamaları atlatmak için Japonya ve İsviçre’de ticari kuruluşlar kurdukları bildiriliyor. Bu girişimler aynı zamanda Güney Koreli yatırımcıları özellikle de çok yüksek bir insani gelişme endeksine (İGE) sahip olan yüksek gelirli ekonomide fon sağlayıcılarını teşvik etmek için hedefleme yapıyor. Güney Koreli yetkililer, yayınladıkları son raporda yerel firmaların ICO’larını diğer yargı bölgelerinde tescil etmiş olsalar bile yerel yasal düzenlemelere uymaları gerekebileceğini kaydediyor. Özellikle Güney Kore’nin Hükümet Politikası Koordinasyon Ofisi en az 22 yerel şirketin ülke dışındaki kripto token satışlarının tespit edildiğini açıkladı. Konuyu araştıran Güney Koreli düzenleyiciler 22 firma ile temasa geçti ve 13’ünden yanıt alabilmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x