Yükleniyor...

Güney Kore, Kraken Davası için Harekete Geçti!

Güney Kore, Kraken davasının ardından kripto staking hizmetlerini inceleme kararı aldı.

güney kore

Güney Kore, Kraken davasının ardından kripto staking hizmetlerini inceleme kararı aldı.

Yerel bir yayında paylaşılan bilgilere göre, Güney Kore’nin finans yetkilileri inceleme başlattı. Yetkililer “bahis hizmetleri” piyasasını radarına aldı. Kripo stake hizmetlerine dair ülke bazında bir yanlışlık görülmediğinden incelemenin barışçıl yürütüleceği ifade edildi. Güney Kore tarafından açıklanan inceleme kararına dair bilgiler paylaşılmadı.

Stake Operatörleri, Güney Kore’nin Radarına Girdi

Kripto sektörünün büyük zarar gördüğü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Kraken arasındaki davanın etkileri süreçleri devam ediyor.

Güney Kore yerel yayınında isimsiz bir gazeteci süreç ile ilgili şu sözleri dile getirdi;

“SEC ile Kraken arasında gerçekleşen dava sonrası endişeler devam ediyor. Amerika’da yapılan stake operatörleri incelemesinden sonra, Güney Kore’den aynı hamle bekleniyor”

Stake operatörleri için gerçekleşecek olan incelemeye dair ayrıntılı bilgiler paylaşılmadı. Ayrıca kripto stake etme durumu şuan için Kore yönetmeliği tarafından onaya alınmadı. Küresel anlamda kripto stake’i tartışma konusu olmaya devam ediyor. SEC ile Kraken kripto borsası arasında gerçekleşen anlaşmayla, stake konusu gündeme gelerek küresel boyuta yansıdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner