Yükleniyor...

Güney Kore, Kripto Para İzleme Birimi Kuruyor

Güney Kore 2023'te işlem geçmişini izlemek adına kripto para izleme birimini kuracağını paylaştı.

Guney Korede Vergi Odemeyenlerin Kripto Parasina El Kondu

Güney Kore 2023’te işlem geçmişini izlemek adına kripto para izleme birimini kuracağını paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülke işlem geçmişini izlemek, işlemlerle ilgili bilgileri çıkarmak ve havale öncesi ve de sonrası bilgilere erişmek amacıyla kripto para izleme birimi kuracağını duyurdu.

Güney Kore 2023’te Kripto Para İzleme Birimi Kuracak

Güney Kore Adalet Bakanlığı, kara para aklama girişimlerine karşı koymak ve suç faaliyetleriyle bağlantılı fonları kurtarmak için bir kripto izleme sistemi getirmeyi planladığını duyurdu.

Yerel medya kuruluşu khgames’in haberie göre , “Sanal Para Birimi İzleme Sistemi” işlem geçmişini izlemek, işlemlerle ilgili bilgileri çıkarmak ve havale öncesi ve de sonrası fon kaynağını kontrol etmek amaçlarıyla hizmet verecek.

Sistemin 2023’ün ilk yarısında devreye alınması planlar dahilinde. Güney Kore bakanlığı yılın ikinci yarısında bağımsız bir izleme ve analiz sistemi geliştirme planlarını kamuoyuyla paylaştı. 

Bakanlıktan gelen açıklama ise şu şekilde:

“Suçun karmaşıklığına yanıt olarak, adli altyapıyı iyileştireceğiz. Uluslararası standartları karşılayan bir ceza adaleti sistemi kuracağız.”

Güney Kore polisi daha önce cezai soruşturmalarda iş birliği yapmak ve kullanıcılar için daha güvenli bir ortam sağlamak için yerel beş kripto para borsasıyla anlaşma yapmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x