Yükleniyor...

Güney Kore Mahkemesi’nden LUNA Kararı!

Güney Kore bölge mahkemesi, LUNA’nın Kore Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında menkul kıymet olmadığına karar verdi.

güney kore

Güney Kore bölge mahkemesi, LUNA’nın Kore Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında menkul kıymet olmadığına karar verdi. 

Mahkeme bununla birlikte, Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Hyun-Seong Shin’e yönelik güvenlik ihlali suçlamalarını da reddetti. Güney Kore’de daha önce birçok mahkeme bu yönde emsal kararlar almışlardı. 

Savcılık İtiraz Başvurusunda Bulundu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Seul’deki güney bölge mahkemesi, savcılığın Shin’in mallarına el konulması ve menkul kıymetler yasası ihlallerine dayanarak tutuklanması için yaptığı itirazı reddetti. 

Yerel bir gazetenin paylaştığı habere göre savcılık, LUNA’nın usulsüz işlemlerinin mülkiyet ile ilgili suçlara ek olarak Sermaye Piyasası Yasasını da ihlal ettiğini ve bu nedenle mülklere el konulmasının mümkün olduğunu savundu. Mahkeme, savcılığın sanıkların mülklerine el konulması talebini reddederken, talebe konu olan mülkün suçtan elde edilen bir mülk veya varlık olduğunu görmenin zor olduğunu belirtti. 

Eksi CEO Shin’i temsil eden avukat, mahkemenin savcılığın eski CEO Shin ve davayla ilişkili kişiler hakkında tutuklama emri taleplerini reddettiğini söyledi. 

Bununla birlikte, savcılık hala LUNA’nın menkul kıymet olduğuna inanıyor. Mahkeme kararının yanlış olduğunu düşünen savcılık, bölge mahkemesinin kararına itiraz için Yüksek Mahkeme’ye başvuru gerçekleştirdi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x