Yükleniyor...

Güney Kore Merkez Bankası’ndan ICO Çağrısı

Güney Kore'nin ICO'lara yönelik genel yasağı, Kore Merkez Bankası'nın politika değişikliği lehinde konuşmasının ardından sona erebilir.

Guney Kore Merkez Bankasindan ICO Cagrisi

Güney Kore’nin ICO’lara yönelik genel yasağı, Kore Merkez Bankası’nın politika değişikliği lehinde konuşmasının ardından sona erebilir.

Yasak, ülkede kripto paraların yaygınlaşması ve hükümetin buna bir dizi katı önlemle yanıt vermesiyle ilk olarak 2017 yılının sonlarında uygulamaya konmuştu. Ancak birçok büyük işletme, yasağın geleceğe odaklı iş genişletme planlarının bir parçası olarak kripto varlıkları piyasaya sürmek isteyen birçok holdingi engellediğini iddia ediyor.

Güney Koreli Firmalar ICO Yasağından Dolayı Hedeflerine Ulaşamıyor

ICO yasağı yürürlüğe girdiğinden beri, Kakao ve Hyundai Group gibi şirketler, İsviçre ve Singapur gibi yerlerde denizaşırı bağlı kuruluşlar aracılığıyla token çıkarmak zorunda kalmıştı. Ancak firmalar, yerel kanallar aracılığıyla token yasağının kalkması için uğraş gösteriyorlar. Mayıs ayında iktidara gelen Başkan Yoon Seok-yul, yasağı kaldırmaya hazır olduğunu belirtti.

OK Financial Group ve SK iştiraki SK Square gibi şirketler, token çıkarma niyetlerini açıkladılar ve birçok şirket de onlarla aynı yolu izleyecek gibi görünüyor.

Guney Koreden 16 Kripto Firmasina Sorusturma

Kore Merkez Bankası’nın son çağrısı yasağın önündeki son engel olabilir. Newsis, bankanın AB’nin kripto düzenlemesinin etkisi hakkında bir makale yayınladığını ve Güney Kore hükümeti için tavsiyeler içerdiğini bildirdi.

Makalede, Kore Merkez Bankası, tüm ICO’ların düzenleyici incelemeye tabi olması gerektiği konusunda uyarı yaptı. Kriptoya özel herhangi bir yeni mevzuatın, kurumsal olarak yeni yerli kripto varlıkların çıkarılmasına izin verilmesi gerektiğini açıkladı.

Banka, AB önlemlerinin, düzenleyicilerin kripto borsalarına yaptıkları gibi ICO’lara aynı benzerlikte düzenleme uygulayabileceğini kanıtladığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner