Yükleniyor...
Sponsored

Güney Kore, Metaverse Çalışmalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Güney Kore, metaverse adımlarına bir yenisini ekleyerek sanayi şehri Changwon'u dijitalleştirmek istiyor.

Guney Kore Metaverse Calismalarina Bir Yenisini Ekledi

Güney Kore, metaverse adımlarına bir yenisini ekleyerek sanayi şehri Changwon’u dijitalleştirmek istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Asya ülkesi, son zamanlarda attığı adımlar ile metaverse alanında yer edinmeye başladı. Web3 teknolojisini ve yeni dijital çağı yakından takip eden ülkelerin başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore, bir başka şehri olan Seongnam için de Web3 çalışmalarını yürütmüştü.

metaverse

Güney Kore, Ülke Genelinde Metaverse Adımlarını Sürdürüyor

Metaverse ile yakından ilgilenen Güney Kore, yaptığı çalışmalar ve planlamalar neticesinde Web3 teknolojisine geçiş yapıyor. Yeni çağa ayak uydurmak için yürütülen çalışmalar, halk tarafından ilgiyle karşılandı.

Sanayi kenti Changwon, içinde barındırdığı tüm yapılar için dijital tesisini kuracak. Kent, işletmeleri ve ürünlerini tanıtmak için endüstriyel tanınırlığı yeniden yaratmayı planlıyor.

Planlanan proje, fiziksel şehir yapılanmasını Web3 ile buluşturmak için dijital ikiz teknolojisinden yararlanacak. Sanayi kenti Changwon, dijital endüstriyel kompleksi çalışmaları amacıyla test şehri olacak.

Guney Kore Ulke Genelinde Metaverse Adimlarini Surduruyor
Güney Kore Changwon Şehri Basın Toplantısı

Proje hakkında konuşan Changwon Belediye Başkanı, şunları söyledi;

Changwon şehri; endüstriyel yapının, mobilite, yapay zeka, teknolojik bağlantılar ve daha fazlasıyla yeniden inşasına odaklanarak dördüncü sanayi devriminde ilk sırayı kazanacak

Changwon, ülke yönetiminin denetimine tabi olacak şekilde kuracağı metaverse şehri için 13 milyar Kore wonu (yaklaşık 9.07 milyon ABD doları) harcayacak.

Bu yılın başlarında Güney Kore Maliye Bakanlığı, ülke çapında metaverse şehirleri inşa etmek için yaklaşık olarak 185 milyon dolar harcama yaptı. Ülke yönetimi, hedeflerinin beş yıl içinde gelişen teknolojide dünya lideri olmak olduğunu aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x