Yükleniyor...

Güney Kore, Terraform Labs Yetkililerini Hedef Aldı

Güney Kore'de Terraform Labs'in kurucu ortağı Hyun-seong Shin'in de dahil olduğu 10 kişi çeşitli suçlamalar ile karşı karşıya kaldı.

kapatılma

Güney Kore’de Terraform Labs’in kurucu ortağı Hyun-seong Shin’in de dahil olduğu 10 kişi çeşitli suçlamalar ile karşı karşıya kaldı.

Şirketin kurucu ortaklarından Hyun-seong Shin’in de içinde bulunduğu Terraform Labs ile bağlantılı 10 kişinin iddianamesi, Terra’nın çöküşüyle ilgili 11 aylık soruşturmanın ardından geldi. Seul Güney Bölge Savcılığındaki mali suçlar birimi, Terraform Terra stablecoin ekosisteminin çöküşüyle ​​ilgili olarak Terraform Labs yetkililerinden 10 kişinin çeşitli suçlamalara tabi tutulduğunu belirtti. Yetkili isimlerin birçok suçlamayla ilişkilendirilmesi, 11 aylık soruşturmanın ardından netliğe kavuşmuş oldu.

terra luna

Suçlamalara Yönelik Bilgiler Aktarıldı

Terraform Labs’in yetkili isimleri, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma ve zimmete para geçirme suçlamalarına tabi tutularak 11 aylık soruşturmanın ardından mahkemeye sevk edildi. Kore merkezli bir habere göre savcılık, çöküşle ilgili bağlantısı olan kişilerin yaklaşık 350 milyon dolar (460 milyar won) yasadışı kazanç elde ettiğinden şüpheleniyor .

Hyun-seong Shin, projenin uygulanamaz olduğunu bilmesine rağmen yatırımcıları yanıltmakla ve ürünün reklamını yaparak büyük kayıplara yol açmasından dolayı suçlanıyor. Ayrıca savcılar, suçlanan kişilerin mal varlıklarına da el koydu ve bunların toplam değerinin 180 milyon dolar (246,8 milyar won) olduğunu ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x