Yükleniyor...

Güney Kore’de Bir Üniversite Blockchain Kampüsünü Duyurdu

Güney Kore'nin Suseong Üniversitesi, 22 Mayıs'ta Daegu'da bir blockchain ve AI kampüsü oluşturmak için Kore Yapay Zeka Derneği veya KORAIA ile bir anlaşmaya vardı.

güney kore blockchain üniversitesi

Güney Kore’nin Suseong Üniversitesi, 22 Mayıs’ta Daegu’da bir blockchain ve AI kampüsü oluşturmak için Kore Yapay Zeka Derneği veya KORAIA ile bir anlaşmaya vardı. Yerel medya kuruluşu Money Today tarafından yayınlanan duyuruya göre, Daegu merkezli üniversite yepyeni departmanda AI, büyük veri ve bulut tabanlı teknoloji hakkında bilgi vermeyi planlıyor. Kampüs, 2021 yılına kadar öğrenci kabul etmeye başlayacak.

Benimsenme ve Covid-19

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Üniversitenin Planlama ve Koordinasyon Bölümü direktörü Kim Kun-woo bu duyuruyu övdü. Küresel Covid-19 krizi nedeniyle dünyanın “hızla” bir blockchain ve AI tabanlı topluma dönüştüğünü belirtti. Duyuru ayrıca, Daegu merkezli birçok blockchain şirketinin kampüs içinde eğitim ve iş deneyimi programları sağlamayı kabul ettiğini söylüyor. Üniversite, her alandaki uzmanlarla el ele, üniversite eğitimi ve akademik yönetim arasında uyum sağlayan kullanıcı dostu hizmetler uygulayacak.

Güney Kore hükümeti, ülkenin blok zinciri endüstrisinin gelişimine yönelik olumlu bir duruş sergilemeye devam ediyor. 17 Nisan’da Strateji ve Finans Bakan Yardımcısı Koo Yun-cheol, blok zinciri pazarının Güney Kore için özel bir şirketten bu potansiyeli kullanmasını isteyen “altın bir fırsat” olduğunu söyledi.

İki Güney Kore Bakanlığı, 17 Mart’ta ülkenin blockchain endüstrisine desteklerini açıkladı. Bu tür teknolojilerin kullanımını teşvik etmek için yerel girişimlere 3.2 milyon dolara kadar kaynak tahsis etmeyi planladığını dile getirdi.