Yükleniyor...

Güney Kore’de Kripto Para İşlemlerini Bildirmeyen Startup’lara Hapis Tehlikesi!

Güney Kore’nin kripto para işletmeleri için yeni finansal raporlama kuralları 25 Mart’ta yürürlüğe giriyor

guney kore kripto para hapis

Güney Kore’nin kripto para işletmeleri için yeni finansal raporlama kuralları 25 Mart’ta yürürlüğe giriyor. Kararlara uyulmadığı takdirde ağır cezalar var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Kore, kripto para şirketleri için katı yeni raporlama kuralları getirdi. 25 Mart’ta yürürlüğe girecek olan kurallar, yeni bir düzenleme dalgasının parçası. Güney Kore, JoongAng Daily’ye göre, 25 Mart’ta yürürlüğe girecek olan sektöre dahil olan işletmeler için finansal raporlama ile ilgili yeni yasalarla kripto para birimi düzenlemelerini güçlendirdi.

Finansal raporlama kurallarında yapılan değişiklik, tüm kripto para işletmelerinin artık işlemlerinin kayıtlarını ülkenin kara para aklamayı önleme gözlemcisi olan Finansal İstihbarat Birimi ile paylaşmalarını zorunlu kılıyor.

Startup’ların yeni düzenlemelere uymak için altı ayları olacak ve uyumsuzluk 44.000 dolara kadar para cezasına veya 5 yıl hapis cezasına neden olabilir.

Güney Kore’nin Yeni Kripto Para Düzenlemeleri

Yeni düzenlemeler, Güney Kore’nin düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu (FCC) tarafından dijital hizmet sağlayıcılara empoze edilen bir dizi yönergenin ve yeni yasaların sonuncusu.

Güney Kore, yeni yasalarının dişli olduğunu gösterdi. Bu haftanın başlarında, ülkenin Ulusal Vergi Servisi, varlıklarını gizlemek ve vergilerden kaçmak için kripto para kullanmakla suçladığı 2400’den fazla kişiyi belirlediğini bildirdi.
Ülkenin yeni kripto vergi kuralı, 1 Ocak 2022’den itibaren Bitcoin (BTC) ve kripto para birimi karları üzerinden %20 vergi ve 2300 doların üzerindeki kripto para alım satım karına uygulanan sermaye kazancı vergisi ile Ocak 2022’de yürürlüğe girecek.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x