Yükleniyor...

Güney Kore’den 16 Kripto Firmasına Soruşturma

Güney Koreli yetkililer, yerel yasaları ihlal ettiği iddiasıyla 16 kripto firması hakkında soruşturma başlatıyor.

Guney Koreden 16 Kripto Firmasina Sorusturma

Güney Koreli yetkililer, yerel yasaları ihlal ettiği iddiasıyla 16 kripto firması hakkında soruşturma başlatıyor.

Kötü niyetli kişiler kripto sektöründeki ve yasalardaki açıklardan faydalanarak yasa dışı faaliyetlere başvuruyor. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore hükümeti, borsaların yasa dışı pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde bulunduğunu belirterek soruşturma başlatacağını açıklamıştı. Yasa dışı faaliyet iddialarının ardından 16 kripto firmasının başı dertte.

Güney Kore, 16 Kripto Firması için Soruşturma Başlatıyor

Güney Kore’nin kara para aklamayla mücadele otoritesi, ülkede uygun düzenleyici onay olmadan faaliyet gösterdiği iddiasıyla 16 kripto firmasının peşine düşüyor.

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) bir parçası olan Kore Mali İstihbarat Birimi (KoFIU), firmaların kripto reklamı yaptığını ve gerekli kaydı almadan Korelilere hizmet sunduğunu söyledi.

Yasadışı iş faaliyetleri yürüttüğü iddiasıyla, KuCoin, MEXC, Phemex, XT.com, Bitrue, ZB.com, Bitglobal, CoinW, CoinEX, AAX, ZoomEX, Poloniex, BTCEX, BTCC, DigiFinex ve Pionex firmaları 38 bin dolar para cezası veya maksimum 5 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir. Ayrıca, firmaların ülkedeki borsa işlemleri durdurulacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner