Yükleniyor...
Sponsored

Güney Kore’den Terra Soruşturmasında İlk Tutuklama Geldi

Güney Kore savcıları, Terra'nın üst düzey yöneticisini dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu nedeniyle tutukladığını duyurdu.

Guney Koreden Terra Sorusturmasinda Ilk Tutuklama Geldi

Güney Kore savcıları, Terra’nın üst düzey yöneticisini dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu nedeniyle tutukladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Kore’nin Seul merkezli savcılığı, Terra soruşturmasında ilk tutuklamayı gerçekleştirdi. Bölge savcısı Choi Sung-kook, geçtiğimiz gün yapılan operasyonlar neticesinde Terra’nın üst düzey yöneticisi Yoo‘yu tutukladıklarını duyurdu. Tutuklama nedenleri arasında, ihlal ve dolandırıcılık göze çarptı.

Güney Kore, Terra Operasyonlarını Sürdürüyor

Güney Kore daha önce, Şirketin kurucu ortağı Do Kwon’un pasaportunu iptal etmişti. Yoğun yürütülen soruşturmada Do Kwon’a halen ulaşılamazken, şirketin üst düzey yöneticilerinden Yoo tutuklandı.

Seul Güney Bölge Mahkemesi, tutuklanan Yoo hakkında gün içerisinde karar verebilir. Soruşturmanın neticeye kavuşması için hızlı kararlar alarak ilerleyen savcılık, bulgular eşliğinde ilerleyecek. Yönetici Yoo’nun, Terra kripto para biriminin piyasa fiyatını şişirmek ve manipüle etmek için bot algoritmalar kullandığı öne sürüldü.

Terra krizi bir türlü bitmek bilmiyor. Yoğun mesai harcayan Güney Kore, operasyonlarını sürdürüyor. Asya ülkesi özellikle, Terra kurucu ortağı Do Kwon üzerinde yoğunlaşmış durumda. Tüm Terra krizinin çözülmesi, Kwon’un tutuklanmasına bağlı olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x