Yükleniyor...

Güney Koreli MBC, Sandbox ile Ortaklık Kurdu

Güney Koreli Munhwa Broadcasting Corporation (MBC), Metaverse platformu Sandbox ile ortaklık kurdu.

Guney Kore TV Agi Sandbox ile Ortaklik Kurdu

Güney Koreli Munhwa Broadcasting Corporation (MBC), Metaverse platformu Sandbox ile ortaklık kurdu.

Güney Kore’nin dört ulusal televizyon ve radyo kuruluşundan birinin Sandbox ile Metaverse ortaklığı kurması dikkat çekti.

MBC Sandbox’ta Yer Alacak

Güney Kore’nin 4 ulusal televizyon ve radyo ağından biri olan Munhwa Broadcasting Corporation‘ın (MBC) Sandbox ile anlaşması kapsamında şirketin Sandbox’ta sembolik ofisi ve prodüksiyon binaları bulunacak.

sandbox

Geçen yıl MBC, ünlü eğlence programı The Masked Singer‘ın bir yan ürünü olan The Masked Talent‘da jüri üyeleri için Metaverse avatarlarını koleksiyona dahil etti. Güney Koreli televizyon ağı da şu anda ilk Metaverse’te hayatta kalma müzik programı olarak tanımlanan Avatar Singer‘ı yayınlıyor. Avatar Singer, yarışmacıların kimliğini maskelemek için artırılmış gerçeklik (AR) avatarlarından yararlanıyor.

Popüler Metaverse platformlarından Sandbox‘un anlaşması bulunan tek Güney Koreli işletme MBC değil. Sandbox, yerel eğlence devi CJ ENM ve büyük K-Pop ajansları SM ve Cube Entertaintment dahil olmak üzere birçok Güney Kore firmasıyla iş birliği yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner