Yükleniyor...

Güney Koreli Savcılar, Woori Bank’a Baskın Yaptı

Kripto para birimleriyle ilgili dolandırıcılığı araştıran Daegu Bölge Savcılığı, soruşturmayla bağlantılı olduğunu düşündüğü Woori Bank'a baskın düzenledi.

Guney Koreli Savcilar Woori Banka Baskin Yapti

Kripto para birimleriyle ilgili dolandırıcılığı araştıran Daegu Bölge Savcılığı, soruşturmayla bağlantılı olduğunu düşündüğü Woori Bank‘a baskın düzenledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Seul merkezli Woori Bank, özellikle yaptığı hacimli döviz transferleri ile dikkat çekti. Güney Kore yerel haber ajansı Yonhap, bugün bir bildiri yayımladı. Yayımlanan bildiri içeriğinde Daegu Bölge Savcılığı‘nın, yolsuzlukla mücadele etmek için görevlendirdiği hukukçular aracılığıyla bir bankaya baskın yaptığına yer verdi. Woori Bank genel merkezine, yolsuzluk nedeniyle arama ve el koyma talebinde bulunuldu.

Güney Koreli Savcılar, Banka Müdürünü Soruşturuyor

Woori Bank çalışanlarını araştırdığını bildiren Savcılık, yolsuzluk yaptığı ileri sürülen birini araştırdığının da altını çizdi. Savcılık raporunda şu cümleler geçiyor;

“Savcılar daha önce, araştırmaya tutulan sanıkların birkaç hayali şirket yönettiğini ve bunları bildirmeden kripto para ticareti yaptığını tespit etti. Sanıklar, 400 milyar won’luk dövizi yurt dışına aktarması için bankaya sahte kurumlar sunmuştu.”

Raporda, soruşturmaya alınan kişinin Woori Bank’ın şube müdürü olduğu ortaya çıktı. Şube müdürü olarak görev yaptığı süre boyunca, oluşturduğu sahte şirketlere kripto transferi yaptığı belirtildi.

Guney Koreli Savcilar Banka Mudurunu Sorusturuyor

Finbold‘un haberine göre, geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de dolandırıcılık vakası yaşanmıştı. Üç kişilik bir ekibin, gerekli izinler olmadan kripto ticareti yaptığı ve bankaya sahte finansal veriler sunduğu aktarıldı. Bu vakayı, bugün yapılan baskınla çözmeyi amaçlayan Savcılık, iki farklı soruşturmayı paralel yürütüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x