Yükleniyor...

Güney Koreli Yetkililerden Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon İçin Yeni Karar

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, Güney Kore'de kendisine karşı yöneltilen suçlamalarla yüzleşmek zorunda kalacak.

kwon

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, Güney Kore’de kendisine karşı yöneltilen suçlamalarla yüzleşmek zorunda kalacak.

Güney Kore Adalet Bakanlığı’nın savcıları, Do Kwon’un ülkeye dönüşünün ardından yetkililere haber vermesi gerektiğine dair bir karara imza attı. Kwon’un şu anda Singapur’da ikamet ettiği belirtiliyor.

Terra’nın yerel tokenı LUNA ve stalbecoin UST’nin çöküşü, kripto para sektöründe bomba etkisi yaratmıştı. Oluşan paniğin adından yatırımcılar, UST’lerini hızlı bir biçimde elden çıkartmaya başladı.

Yerel token, stablecoin ile bağlantılı olduğundan Terra, yaşanan krizi dengelemek için LUNA basmaya başladı. Ancak bu a LUNA’nın arzını artırdı ve varlığın fiyatı dibe vurdu.

Yaşanan büyük çöküş, Terra CEO’su Do Kwon’un büyük tepki almasına neden oldu. Hatta Kwon’un kendisi ve ailesine yönelik ölüm tehditleri baş gösterdi.

Şu anda Singapur’da ikamet eden Güney Koreli Kwon, ülkesine döndüğünde yetkililerle yüzleşmek durumunda kalacak.

Savcılar ayrıca, Kwon’un kripto varlıklarını bir offshore hesabına aktararak vergi kaçırıp kaçırmadığını da araştırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner