Yükleniyor...

Güney Kore’nin Devi KIP, Blok Zincirine Yatırım Yapıyor

Güney Kore’den beklenen haber bugün geldi

guney koreli sirket blok zincirine yatirim yapiyor

Güney Kore’den beklenen haber bugün geldi. Güney Kore’nin en çok sermayeye sahip girişim şirketlerinden olan KIP, blok zincirine yatırım yapma kararı aldı. Salı günü açıklanan karar birçok toplulukta olumlu karşılandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, blok zinciri teknolojisinin faydalarından yararlanarak küçük ve orta ölçekli işlemeleri geliştirmeyi hedefliyor. Tedarik zinciri yönetim sistemlerini geliştirmeyi planlayan şirket bu amaçla bu alanda hizmet veren bir şirket olan Temca’yo yatırım kararı aldı.

Temco şirketi, birçok şirkete ürünlerin hareketlerini takip etmesi için hizmet vermekte. Bu hizmeti verirken de blok zinciri teknolojisini kullanan şirket, verileri şeffaf olarak şirketlere iletiyor.

Yatırım kurulu üyelerinden olan Jong Hyun Kim ise yaptığı açıklamada: “Temco, çağdaş tedarik zinciri süreçlerini başarılı bir şekilde kısaltan bir firma. Yine verileri şeffaf bir şekilde firmalara iletebiliyor. Bu yüzden bu şirkete yatırım yapıp kendi müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek istiyoruz.”

Devam eden açıklamada: “Temco mevcut sorunları çözmekle kalmayıp ayrıca blok zinciri teknolojisinin potansiyelini sonuna kadar kullanıyor.” KIP, aynı zamanda Güney Kore’nin arama motoru olan Naver ve mesajlaşma uygulamalarına da yatırım yapmakta.

Ağustos ayında ise ülkenin Jeju eyaletinin valisi Hee-ryong yaptığı açıklamada: “İlk para tekliflerini yürütmek isteyen yatırımcılar için serbest bölge oluşturmayı hedefliyoruz. Bu sayede eyaletimize yeni kripto para yatırımcılarını çekmeyi hedeflemekteyiz.”

Güney Kore kısa süre önce mali düzenleyicilerin kripto para yatırımları için katı kurallar koymuştu. Bu haber şirketlerin bu kurallara direnç gösterdiğini kanıtlıyor.

Diğer yandan koyulan katı kurallar SEC’in koyduğunun aksine gayet makul ve yatırımcıları koruyucu cinsten. Muhtemelen ilerleyen yıllarda Güney Kore ve şirketler blok zinciri alanında büyük atılımlar yapacak.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x