Yükleniyor...

Güney Kore’nin Finansal Düzenleyicileri, UST Hakkında “Acil Durum İncelemeleri” Başlattı

Güney Kore’nin finansal düzenleyicileri Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), yerli kripto varlık alım satım platformlarında UST hakkında "acil durum incelemeleri" başlattı.

guney korenin finansal duzenleyicileri ust hakkinda acil durum incelemeleri baslatti

Güney Kore’nin finansal düzenleyicileri Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), yerli kripto varlık alım satım platformlarında UST hakkında “acil durum incelemeleri” başlattı. 

Yerel basından Yonhap Haber Ajansı’nın aktardığına göre, ülkenin finansal düzenleyicileri UST’nin çöküşü üzerine harekete geçti. Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), kripto varlık alım satım platformlarından UST ve LUNA işlemleri, alım satım hacimleri ve yatırımcı sayısı gibi bir dizi bilgi paylaşmasını istedi. Kurumlar ayrıca söz konusu platformlardan UST’nin çöküşüne karşı aldıkları önlemleri ve buna neyin sebep olduğuna dair analizlerini paylaşmaları istendi. Adı açıklanmayan bir borsa yetkilisi konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Geçen hafta finansal yetkililer işlem ve yatırımcı sayısı hakkında veri istedi ve borsaların konu hakkındaki önlemlerini değerlendirdi. Gelecekte yatırımcılara verilen zararı en aza indirecek önlemler almak için yaptıklarını düşünüyorum.”

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta kripto para dünyası LUNA ve UST’deki çöküşle adeta bir şok yaşamıştı. Çöküşün ardından dünya çapındaki bazı finansal düzenleyiciler harekete geçti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner