Yükleniyor...

Güneydoğu Asya’da İlk: Tayland Postası NFT Pulları

NFT’ler 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren düşüş gösterse de popülerliğini korumaya devam ediyor.

Guneydogu Asyada Ilk Tayland Postasi NFT Pullari

NFT’ler 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren düşüş gösterse de popülerliğini korumaya devam ediyor. Özellikle Kuzey Amerika’da yoğun ilgi gören NFT, bu kez Güneydoğu Asya’dan Tayland Postası koleksiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Tayland Postası başkanı Danan Suphatthaphan, Tayland Postası’nın ilk NFT pullarını çıkardığını açıkladı. 50 bin adetle sınırlandırılan NFT koleksiyonu, Tayland Postası’nın 140. Yıldönümünü kutlamak için piyasaya sürüldü.

Tayland Postası NFT Pulları Gizli Kodlar İçeriyor

Avusturya, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde NFT girişimi örneklerini görmüştük. Tayland Postası’nın çıkardığı NFT pul koleksiyonu Güneydoğu Asya’da bir ilk olma özelliğini taşıyor.

50 bin adet çıkarılacak olan NFT pulları, yalnızca ThailandPostMart.com’da bulunan karma bir koleksiyon. Bu özel pullar, Tayland Postası aracılığıyla paket göndermek için kullanılabilecek. Her damga yüzeyine gizli kod yerleştirilen pullar, kendine has renklere sahip ve sanat eseri olarak nitelendiriliyorlar.

Tayland’ın önde gelen sanatçıları tarafından hazırlanan her NFT’nin damgasında, koleksiyonluk kripto öğeleri oluşturmak için benzersiz bir tasarım yer alıyor. Hepsi posta servisinin logosu, posta kutusu ve Tayland Postasının diğer sembollerini üzerinde barındırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner