Yükleniyor...

Günlük 1 Satoshi’lik Yatırım Gelecekte Büyük Getiri Sağlayabilir!

Kripto para analisti 'The Moon', önümüzdeki yıllar için azalan Bitcoin blok ödülü grafiğini paylaştı.

Günlük 1 Satoshilik Yatırım Gelecekte Büyük Getiri Sağlayabilir

Kripto para analisti ‘The Moon’, önümüzdeki yıllar için azalan Bitcoin blok ödülü grafiğini paylaştı. Grafikte madencilerin aldıkları ve alacakları blok ödüllerinden yola çıkarak ilginç bir gerçek ortaya konuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Grafiğe göre, 2140 yılında madenciler her yeni blok için sadece 0.00000001 Bitcoin (1 Satoshi) alacak. Analist, gelecekte 1 Satoshi’nin son derece yüksek bir değere karşılık gelebileceğini ve bugünden Satoshi’lerin biriktirilmesinin önemli olduğunu belirtiyor. Yazının kaleme alındığı sırada 1 Satoshi 0,00045 Türk lirasına karşılık geliyordu.

Bitcoin Blok Ödülü

Bitcoin’de teorik olarak her 10 dakikada bir yeni bir blok madencilik yoluyla Blockchain’e eklenir. Yeni blok yaratmayı ilk başaran madenciye teşvik ödülü verilir. Madenciler yeni bir blok oluşturmak için özel bir hash ararlar ve bulduklarında bu hash ile yeni blok oluşturulur ve sistem tarafından madenci ödüllendirilir.

Bitcoin’de bu ödül 50 BTC olarak başladı ve her 210.000 blokta bir ödül miktarı yarılanıyor. Şimdiye dek iki kez Bitcoin blok ödülü yarılanması gerçekleşti ve şu anda blok ödülü 12.5 BTC. 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek üçüncü yarılanma etkinliği ile blok ödülü 6.25 BTC’ye düşecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x