Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Günlük Açılan Kripto Para ATM Sayısı Görenleri Şaşırtıyor

Günlük Açılan Kripto Para ATM Sayısı Görenleri Şaşırtıyor

ABONE OL:google-news

Coin ATM Radar’ın verilerine göre, dünya genelinde açılan kripto otomatik vezne makinelerinin (ATM’ler) sayısı 4.000’in üzerine çıkmış durumda. Coin ATM Radar’ın göstergesi dünya çapında günlük olarak açılan ATM sayısının 4,9 olduğunu gösteriyor. Kripto para piyasasının mevcut durumuna rağmen kripto para ATM’lerinin sayısının hızla arttığı görülüyor.

Dünya Genelinde 4.167 Kripto Para ATM’si Bulunuyor

Coin ATM Radar, şu anda dünya genelinde 4.167 kripto para ATM’sinin bulunduğunu gösteriyor. Bu ATM’lerinin yüzde 71,8’i Kuzey Amerika’da, yüzde 23’ü Avrupa’da, yüzde 2,6’sı Asya’da, yüzde 1,3’ü Okyanusya’da, yüzde 1,1’i Güney Amerika’da ve yüzde 0,2’si ise Afrika’da bulunuyor. Dünya genelindeki kripto para ATM’lerinin yüzde 99,9’u veya 4.162’si Bitcoin’i (BTC) desteklerken, ATM’lerin yüzde 64,6’sı bir veya birden fazla altcoin’i destekliyor. Kripto para ATM’lerinin yüzde 59,5’i Litecoin’i (LTC), yüzde 49,3’ü Ethereum’u (ETH) ve yüzde 33,9’u Bitcoin Cash‘i (BCH), yüzde 17,9’u Dash’ı (DASH) ve yüzde 3 veya daha azı ise Monero’yu (XMR), Dogecoin’i (DOGE) ve ZCash’i (ZEC) destekliyor.

Coin ATM Radar’ın verilerindeki ülkeler arasında Hindistan’ın yer almıyor olması ise dikkat çekiyor. 2018 Kasım ayında ülkenin ilk Bitcoin ATM geliştiricileri bankacılık kanallarını atlattıkları iddiası ve ATM etiketini kullandıkları gerekçesiyle  Bangalore’de tutuklanmışlardı. Tutuklamalar, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) 2018 baharında bankaların kripto para firmalarıyla hiçbir şekilde ilişkilerinin olmayacağını söyleyerek bu konuda yasak getirmesinin ardından gelmişti. Ülkemizdeki kripto para ATM sayısı ise yalnızca 1. Söz konusu ATM geçtiğimiz yıl Aralık ayında Nişantaşı’nda bulunan City’s Alışveriş Merkezi’nde açıldı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar