Yükleniyor...

Günlük Bitcoin Enflasyonu 5 Milyon Doların Üstünde

Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri şu anda 120 milyar doların üzerinde.

Bitcoin Enflasyon

Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri şu anda 120 milyar doların üzerinde. Ancak yapılan araştırmalar, bu piyasa değerinin milyarlarca dolar değerinin yerleşik enflasyondan kaynaklandığını gösteriyor. 2018 boyunca, yeni token’lar 15 milyar dolar arza girdi, fiyatlar düşerken bile genel piyasa değerini artırdı.

Günlük Bitcoin Enflasyonu Şaşırtıcı Düzeyde

Her 10 dakikada bir ortalama 12,5 yeni Bitcoin piyasaya eklendi. Temel Bitcoin fiyatını 3.000 dolar olarak alırsak bu 37.500 dolara karşılık geliyor. Piyasa değerine eklenen gerçek miktar ise şu anda oldukça yüksektir, ancak argüman uğruna kolay bir işlemi ele alacağız. Her gün piyasaya eklenen yeni Bitcoin ile toplamda 5,4 milyon dolar geliyor. Bu yeni kripto para biriminin aynı zamanda madencilik ödülleridir, bu da piyasalarda yükselme olasılıklarının oldukça yüksek olduğu anlamına geliyor. Madenciler, piyasalar iyi seyrederken bile marjları azalıyor, çünkü daha fazla madenci sektöre katılıyor.

Kripto Paralar Enflasyon

Bitcoin SV ve Bitcoin Cash, her zaman 10 dakikalık blok hedefine ulaşmaz, ancak tartışma uğruna yaptıklarını düşünelim. Her biri günde 1.800 token ediyor ve bunun mevcut karşılığı mevcut fiyatlarla toplam 360.000 dolara karşılık geliyor. Buradan üç Bitcoin varyantının her gün piyasa değerine minimum 5,7 milyon dolar kattığını çıkarabiliriz. 175 günde bir, piyasalar donmuş ve hiçbir işlem yapmamış olsa bile bu 1 milyar dolar ekleme anlamına geliyor. Elbetteki referans alınan bu rakamların tümü kripto para birimi başına fiyatların düşük olduğu ayı piyasasının ortasında ele alınıyor. Boğa koşularında rakamlar çok daha yüksek olacaktır. Ethereum ve tüm token’lar da enflasyonist etkiye katkıda bulunuyor. Diar’ın yeni bir raporuna göre, Ethereum’un kendisinin enflasyona katkısı 1.5 milyar dolar. Piyasaya giren yeni token’lar sayesinde, piyasanın tamamı genel olarak yüzde 35 civarında bir ortalamaya ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner