Ana Sayfa Bitcoin (BTC) Günlük Bitcoin Ticaret Hacmi Neredeyse Bir Yıl Sonra İlk Kez 11 Milyar...

Günlük Bitcoin Ticaret Hacmi Neredeyse Bir Yıl Sonra İlk Kez 11 Milyar Doları Aştı

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in günlük ticaret hacmi geçen yıl 25 Nisan’dan bu yana ilk kez bugün 24 saatlik süreçte 11 milyar doları aştı. Haberi hazırladığımız sırada günlük Bitcoin ticaret hacmi 9.19 milyar dolar seviyesindeydi.

25 Nisan 2018’de ortalama Bitcoin fiyatı 8.845 dolar iken bugün yarısından daha düşük. CoinMarketCap’in verilerine göre, şu anda Bitcoin fiyatı 3.964 dolardan işlem görüyor. Günlük ticaret hacmindeki artış, yatırımcıların uygun piyasa koşullarına sahip olmamalarına rağmen Bitcoin’e olan ilgilerini kaybetmediklerinin bir işareti olarak görülüyor.

İlginç bir şekilde, Bitcoin ticaret hacminin miktarı yıllarca fiyat eğilimi ile yakından ilişkiliydi, ancak bir süredir ticaret hacmi ile fiyat eğilimi bir biri ile ilişkili değil.

Aşağıda grafikten görülebileceği gibi, ticaret hacmi ile fiyat arasındaki fark sadece Bitcoin için değil, aynı zamanda piyasa değeri ile dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi Litecoin (LTC) için de son derece belirgin.

Bitcoin Ticaret Hacmi

Bitcoin Ticaret Hacmi

Coinmarketcap’in verilerine göre, Bitcoin, 3.000 dolara düşmeden hemen önce 10 Kasım’da fiyatı 6.385 dolar iken 24 saatlik ticaret hacmi 3.70 milyar dolardı.

Ancak bugün, Bitcoin fiyatı Kasım’da olanın neredeyse yarısı kadar, ancak işlem hacmi 11 milyar doların üstünü gördü. 11 milyar dolarlık ticaret hacmi, 10 Kasım’da görülen ticaret hacminin yüzde 200’ünden daha fazla ve en son Nisan 2018’de görülen günlük ticaret hacmine oldukça yakın.

Coinmarketcap verileri ayrıca, dünyanın en büyük kripto para biriminin bir günde gördüğü en yüksek ticaret hacminin 05 Ocak 2018’de fiyatının 17.429,50 dolar olduğu dönemde 23.8 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti