Günlük Bitcoin Vadelileri 12 Aralıkta Başlıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Günlük Bitcoin Vadelileri 12 Aralıkta Başlıyor!

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafında kripto para işlem platformu Bakkt faaliyetlerine başlıyor.

Bitcoin Vadelileri

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafında kripto para işlem platformu Bakkt faaliyetlerine başlıyor. Platform 12 Aralık’ta faal hale gelecek.

Intercontinental Exchange tarafından yapılan açıklamada Bakkt’ın Aralık ayında fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini sunmaya başlayacağı belirtildi. ICE Digital Asset Warehouse’daki vadeli işlem sözleşmelerini destekleyecek Bitcoin’ler Bakkt tarafından saklanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Söz konusu vadeli işlem sözleşmeleri Intercontinental Exchange’in başka bir iştiraki olan ICE Clear US yoluyla takas edilecek.

Bakkt, Ağustos ayında Intercontinental Exchange tarafından “dijital varlıklar için açık ve regüle edilmiş küresel bir ekosistem” olarak duyurulmuştu. Microsoft gibi birkaç önemli şirketle birlikte geliştirilen platformda bir günlük Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunulacağı da açıklanmıştı.

Platform, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (CFTC) beklenen onayı alması sonrası Kasım ayında faaliyete geçmesi bekleniyordu. Platformun bir ay gecikmeli olarak Kasım ayı yerine Aralık ayında faaliyetlerine başlayacak olmasının nedeni açıklanmadı.

Wall Street analistlerinden Thomas Lee bu gelişmeyi “harika bir haber” olarak yorumladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x