Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Günün En Çok Kaybettiren Kripto Para Birimi – 21 Ocak 2021

Günün En Çok Kaybettiren Kripto Para Birimi – 21 Ocak 2021

ABONE OL:google-news

Investing.com verilerine göre, ilk 25 kripto para birimi içinde son 24 saat içinde en fazla kayıp yaşayan kripto para %8.17 ile lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. 

Bitcoin (BTC) bugün 35.620 dolar seviyesinden 31.333 dolar seviyesine kadar geriledi. Son 7 günlük kaybını %19’a çıkaran Bitcoin, yayın saati itibariyle 31.957 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Neden Düştü?

Bitcoin’in eşi benzeri görülmemiş bir ralli ile 42.000 dolara çıkması, kripto para topluluğunda heyecan yaratmıştı. Ancak lider kripto paranın, 42.000 doların üzerine çıkacak bir yükseliş ivmesi gösterememesi kripto paranın bir süre önemli bir destek olarak nitelendirilen 36.000 dolar seviyesine, daha sonra ise 32.000 seviyesine düşmesine neden oldu. Bitcoin, 21 Ocak itibariyle 31.000 dolar seviyesine kadar düştü.

Bitcoin’in bu düşüşü, yukarıda da bahsedildiği gibi, kripto paranın yeniden 42.000 dolar seviyesinin üzerine çıkıp çıkamayacağı hakkında piyasada ortaya çıkan belirsizlikten kaynaklanıyor olabilir. Bununla birlikte, uzun zamandır beklenen ve dile getirilen düzeltme ihtimali söz konusu belirsizliği yükseltmiş olabilir.

Ayrıca fazla ısınmış türev piyasası da Bitcoin’in düşüşünü desteklemiş olabilir. Veriler, %0.01 olan fonlama oranının tam 10 kat artarak %0.1 civarına yükseldiğini gösteriyor.

Analistlerin, Bitcoin’in bundan sonraki seyri hakkındaki yorumlarını okumak isterseniz “Bitcoin (BTC) Fiyatında %20’lik Sert Düşüşün Ardından Analistlerden Korkutan Yorumlar Geldi” başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar