Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Günün En Çok Kazandıran Kripto Para Birimi – 12 Ocak 2021

Günün En Çok Kazandıran Kripto Para Birimi – 12 Ocak 2021

ABONE OL:google-news

Investing.com verilerine göre, piyasa değeri açısından en büyük ilk 25 kripto para birimi içerisinde son 24 saat içinde en fazla kazanım elde eden kripto para birimi %18.68 ile Stellar (XLM) oldu.

Bu hafta %64.29 oranında değer kazanan altcoin yayın saati itibariyle 0.2826 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Stellar (XLM) Neden Yükseldi?

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) oldukça sert bir düzeltme yaşamıştı. Lider kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolardan 30.000 dolar seviyesine kadar düşerek ciddi bir düzeltme yaşadı. Bitcoin’deki bu sert düşüşün ardından, birçok altcoin de onu takip etti. Önde gelen altcoin‘ler çift haneli kayıplar yaşadı.

Stellar, piyasanın bu sert düşüşü öncesinde, analistlerin yükseliş trendine sahip olması nedeniyle dikkat çektiği bir altcoin konumundaydı. Bununla birlikte, Ukrayna’ın merkez bankası dijital para birimi için Stellar’ı seçmesiyle, altcoin’in mevcut yükseliş trendi oldukça güçlendi ve Stellar, birkaç saat gibi kısa bir süre içinde %100 değer kazandı.

Stellar, son piyasa düşüşünden bu yana, kayıplarını az da olsa azaltmış bulunuyor. Yine de, %100 kazanım elde ettiği 7 Ocak tarihindeki seviyesinden oldukça uzakta. Önde gelen altcoin, piyasanın tümüyle kırmızı bölgeye geçmeden önce sergilediği güçlü yükseliş trendini devam ettiriyor olabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar