Yükleniyor...

Günün Piyasa Yükselişine 4 Altcoin Liderlik Etti

Bugün en önemli kripto para birimlerinin önemli bir kısmı artış gösterdi.

increase

Bugün en önemli kripto para birimlerinin önemli bir kısmı artış gösterdi.

Kripto veri toplayıcısı Nomics’e göre, Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Ethereum Classic (ETC) ve Internet Computer (ICP) gibi ilk 20 sıra içerisinde bulunan altcoin’lerin değerleri, kripto pazararının bir gecede %5,21 büyüyerek 1,52 trilyon dolarlık piyasa değeri elde etmesiyle beraber yükseldi.

Altcoin’ler genellikle Bitcoin (BTC) değerini takip eder. Bitcoin yükseldiğinde piyasanın geri kalanı da yükselir ve bunun tam tersi de geçerlidir. Bu yıl, kripto para piyasası, Bitcoin’in Nisan ayındaki ATH seviyesinin ardından, Bitcoin ile birlikte çöküş yaşadı. Bitcoin son 24 saatte %3.8 oranında yükseldi ve şu anda 34,742 dolardan işlem görüyor.

Ancak bugün altcoinler tarafından çok daha önemli kazanımlar elde edildi. Cardano, Grayscale’in varlığı Digital Large Cap Fund’a eklemesinin ardından son 24 saat içerisinde %5.7 oranında artarak 1,43 dolar seviyesine yükseldi.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, son 24 saatte %5.6 oranında artarak 2,229 doları gördü.

Geçtiğimiz gün Beyaz Saray eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci’nin şirketi Skybridge Capital’in 25 milyon dolarlık Bitcoin fonunu tamamlamak için özel bir Ethereum fonu kuracağını duyurması oldukça önemliydi.

Internet Computer da istikrarlı bir biçimde yükselmeye devam etti. Coinbase Pro’da listelenmesinin ardından 700 dolara ulaşan seviyesiyle, topluluğun dikkatini çekmeyi başaran varlık, o günden bu yana sürekli bir düşüş halindeydi. Varlık 26 Haziran’da 28,53 dolar ile en düşük seviyesine geriledi.

Ancak daha sonra tekrar yükselmeye başladı. Son bir haftada %49.6, son 24 saatte ise %9.3 oranında artan ICP, yazı kaleme alındığı sırada 46,91 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Classic de ilk 20 kripto para içerisinde değerini arttıran tokenlar arasında yerini aldı. Son 7 gün içerisinde %47.1 oranında artan varlık son 24 saat içerisinde ise %6.8 oranında bir yükseliş yaşadı. ETC şu anda 56,75 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner