Yükleniyor...

Hacker Online: 235 Milyon Twitter Hesabı Tehlikede!

Hackerlar, 235 milyon Twitter hesabının kayıtlarını ve mail adreslerini çalarak Dark Web pazarında yayınladı.

Hacker Online 235 Milyon Twitter Hesabi Tehlikede

Hackerlar, 235 milyon Twitter hesabının kayıtlarını ve mail adreslerini çalarak Dark Web pazarında yayınladı.

Milyarder Elon Musk, Twitter’ı satın aldığından beri gündemden düşmüyor. Aylardır, sosyal medya platformunun gidişatı ve çeşitli gelişmeler yoğun gündem oldu. Elon Musk‘ın hamleleri ve ABD Başkanı Biden‘e yönelik adımları dikkat çekti. 2022 yılının en sansasyonel iş insanı ve sosyal medyası, bu yıl da gündemdeki konumunu kaybetmeyecek gibi görünüyor. Elon Musk’a teklif götürdükleri iddia edilen hackerlar, bir hafta sonra bombayı patlattı. Anonim hackerlar, 235 milyon Twitter hesabının verisini ücretsiz olarak yayınladı.

Hackerlar, 235 Milyon Twitter Hesabının Verilerini Ücretsiz Yayınladı

Elon Musk ile anlaşamadıkları iddia edilen hackerlar, ele geçirdikleri 235 milyon Twitter hesabının verilerini ücretsiz yayınladı. Ayrıca bir Dark Web kullanıcısı, verilerin gerçek olduğunu teyit etmek amacıyla 1.000 Twitter hesabını deneme erişimine açtı.

Cybernews tarafından yapılan analiz, çalınan verilerin yaklaşık 63 GB‘lık bir boyuta sahip olduğunu ortaya çıkardı. Çalınan bu verilerin içerisinde, mail adresleri ve telefon numaraları gibi birçok bilgi yer alıyor.

400 milyon adet Twitter hesabının verilerini çalan hackerlar, Elon Musk‘a şantaj yaptı. Hackerlar, Musk‘tan bu verileri satın almasını talep etti. Ancak Musk‘ın herhangi bir geri dönüş yapmaması hackerları kızdırdı. Şimdi 235 milyon Twitter hesabının verileri Dark Web üzerinde dolaşıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Facebook, bu tarz bir olay neticesinde yüz milyonlarca dolarlık ceza yemişti. Aynı hukuksal sürecin Twitter için de başlatılması bekleniliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x