Yükleniyor...

Hacker’lar Bu Fidye Ödenmezse, Ünlülerin ‘Kirli Çamaşırlarını’ Ortaya Çıkaracak

Aralarında Lady Gaga, Lizzo ve Madonna gibi birçok ünlü isme ait görüntüler hacker'lar tarafından çalındı!

hackers ransom

Aralarında Lady Gaga, Lizzo ve Madonna gibi birçok ünlü isme ait görüntüler hacker’lar tarafından çalındı! ABD eğlence hukuku firması Grubman Shire Meiselas &Sacks’a ait veriler, hacker’lar tarafından çalınırken; veriler karşılığında istenen fidye miktarı ise iki katına çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fox News tarafından hazırlanan bir habere göre hacker grubu REvil; aralarında Lady Gaga, U2 ve ABD Başkanı Donald Trump gibi yüksek profilli ünlüler hakkında kişisel bilgiler içeren dosyalar karşılığındaki fidye taleplerini artırdı. Bu gizli verileri içeren dosyalar avukat Allen Grubman’a aitti.

Hackerlar; firmanın sözleşmelerini, kişisel e-postalarını ve müşterilerle yazışmaları içeren 756 GB’lık veri çaldıklarını iddia ediyorlar.

Hacker’lar ayrıca firmanın yedek dosyalarının bir kısmını silerken bir kısmını da şifreledi ve şifreler için fidye istediklerini de belirtti.

Grubman, hacker grubuyla müzakere yapmayı reddetti. Haberde konuyla alakalı isimsiz bir kaynak ise şöyle belirtti:

“Grubman’ın görüşüne göre eğer fidyeyi öderlerse, hacker’lar verileri yine de kamuoyuyla paylaşabilir. Ayrıca FBI, bu saldırının uluslararası terörizm eylemi olarak kabul edildiğini ve teröristlerle pazarlık yapmadığını belirtti.”

Hacker grubu Perşembe günü, fidye ödenmediği takdirde Başkan Donald Trump’ın “kirli çamaşırlarını” yayınlamakla tehdit eden bir açıklama yaptı.

Hacker’lar Başkan Donald Trump’tan bahseden e-postalar yayınladılar ve fidye ödenmezse çok daha kirli verileri yayınlayacaklarını iddia ettiler. İstenen miktar ise 42 milyon dolardır.