Yükleniyor...

Hackerlar Çaldıkları Bitcoin’lerle Kar Ediyor

Siber suçlular, dört yıl önce büyük kripto borsası Bitfinex'i hackleyerek çaldıkları Bitcoin'leri hareket ettiriyor.

alınan bitcoin

Siber suçlular, dört yıl önce büyük kripto borsası Bitfinex’i hackleyerek çaldıkları Bitcoin’leri hareket ettiriyor. Hackerların bu paralarla ciddi kar elde ettiği biliniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Whale Alert birkaç saat önce, 2016’daki hack sırasında Bitfinex’ten çalınan Bitcoin’in başka bir bölümünün daha transfer edildiğini bildirdi. Hacker’ların dört yıl önce sahip olduğu toplam BTC miktarı, 72 milyon dolar değerinde olarak biliniyor. 7 Haziran 2016’da siber suçlular, Bitfinex’ten 72 milyon dolar çalmıştı. (O zamanki kura göre yaklaşık 120 bin BTC). O zamandan beri, hackerlar çaldıkları paraları küçük miktarlarda hareket ettiriyor. Bu kez de 77.644901 BTC’lik bir işlem tespit edildi.

BTC, 11 Mayıs’ta BTC arzının yarılanmasından bu yana ilk kez 10 bin dolar seviyesini geçti. Bitfinex’ten çalınan BTC’nin önceki transferi on gün önce – 22 Mayıs’ta gerçekleşmişti. Daha sonra, hacker’lar 255 bin 863 dolar (28.4 BTC) taşıdı.

Bitcoin 10 Bin Doların Üzerinde

Bitcoin maksimalist ve girişimci Jimmy Song, BTC haberlerini Twitter sayfasında paylaştı. Song birçok BTC maksimalisti gibi, gelecekte de en büyük kripto para biriminin yeni bir rekor kırarak çok daha değerli olacağına inanıyor. ABD’deki büyük baskı ve sosyal huzursuzluktan kaynaklandığı düşünülen ani büyümeden sonra, kripto topluluğundan bazı kişiler BTC fiyatının yükselmesini bekliyor. CoinMarketCap verilerine göre haberin yazımı itibariyle BTC, 10 bin 114 dolardan işlem görüyordu.