Yükleniyor...
Sponsored

Hackerlar, Ekim Ayında DeFi Protokollerini Hedef Aldı

Blockchain analitik firması Chainalysis verilerine göre, 2022 yılının Ekim ayında 720 milyon dolara ulaşan hack saldırıları gerçekleşti.

Hackerlar Ekim Ayinda DeFi Protokollerini Hedef Aldi

Blockchain analitik firması Chainalysis verilerine göre, 2022 yılının Ekim ayında 720 milyon dolara ulaşan hack saldırıları gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güvenlik, ülkeler ve kripto şirketleri için en önemli konuların başında geliyor. Öyle ki güvenlik sorunları nedeniyle ülkeler yaptırımlarını artırmak zorunda kalırken, firmalar da saldırılarla karşıya geliyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan BNB Chain ve Mango Markete saldırılarıyla birlikte birçok DeFi protokolüne yapılan hack saldırıları, yeni verilerin oluşturulmasında başrol oynadı.

2022 Yılında En Çok Saldırı Ekim Ayında Gerçekleşti

2019 yılında gerçekleştirilen çoğu saldırı, merkezi kripto para birimi borsalarına yapılmıştı. Ancak bu yıl işler farklı yönde ilerliyor. 2022 yılında yaşanan hack’lerin büyük çoğunluğu DeFi protokollerinde gerçekleşti.

Chainalysis verilerine göre, bu ay şimdiye kadar 11 farklı saldırıda DeFi protokollerinden 718 milyon dolar çalındı. Ekim ayı kayıplarının yüzde 82’si çapraz zincirli köprülerde yaşandı. Bu köprü hack’lerinin en büyüğü, kripto borsası Binance’in BNB Smart Chain ile Beacon Chain arasındaki köprüsünde yaşanan yaklaşık 100 milyon dolarlık bir saldırıydı.

Chainalysis, 2021’in hem hacklenen toplam değer hem de toplam saldırı sayısı açısından rekor düzeyde blockchain tabanlı hack’ler için en büyük yıl olduğunu belirtti. Ancak, 125 farklı saldırıda 3 milyar doların üzerinde kayıp yaşanan 2022 yılının muhtemelen 2021’i geçebileceğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x