Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Hacker'lar Malezyalı Medya Devinden Fidye Olarak 1.000 Bitcoin İstiyor!

Hacker’lar Malezyalı Medya Devinden Fidye Olarak 1.000 Bitcoin İstiyor!

ABONE OL:google-news

Ransomware’in yaratıcıları Malezyalı medya devi Medya Prima Bhd’ye büyük bir hack saldırı gerçekleştirdi. Hacker’lar, şirketin risk altındaki bilgisayar sistemlerine yeniden erişebilmesi için fidye olarak 6.3 milyon dolar değerinde Bitcoin talep ediyor.

The Edge Markets’a göre hacker’lar, saldırıyı 8 Kasım’da gerçekletirdiler ve sonuç olarak şirketin çalışanlarının e-posta sistemine erişimini engellemeyi başardılar. Bilgisayar korsanları şu anda 1.000 Bitcoin talep ediyorlar. Mevcut piyasa koşullarında 1.000 Bitcoin’in karşılığı yaklaşık 6.3 milyon dolar ediyor.

Media Prima henüz hack saldırısını teyit etmiş değil, ancak kaynaklar halka açık şirketin fidye ödemeyeceğini söylüyor. Kaynaklara göre çalışanların e-postasına erişimlerinin engellendiğini kabul edildi. Bu aşamada medya devinin Google’ın hizmeti olan G Suite’i kullanmaya başladığını aktarılıyor.

Ayrıca, dört televizyon kanalı, dört radyo istasyonu ve diğer medya kuruluşları arasında üç ulusal gazeteye sahip olan şirketin kolluk kuvvetlerine şikayette bulunup bulunmadığı ise henüz bilinmiyor.

Bilgisayar korsanları yakın geçmişe kadar bireysel kullanıcıları hedef alarak fidye olarak Bitcoin talep ediyorlardı, ancak bu artık değişmiş durumda. Çünkü işletmelere yapılan hack saldırıları genellikle daha kazançlı oluyor.

Siber güvenlik firması Sophos tarafından hazırlanan bir rapora göre, çoğunlukla ticari işletmeleri ve kamu kurumlarını hedef alan SamSam fidye yazılımı, üç yıl önce ortaya çıkmasından bu yana geliştiricilerine 6 milyon dolar değerinde Bitcoin kazandırdı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar