Yükleniyor...

Hackerlar, Nomad’a 9 Milyon Dolar İade Etti

Nomad Blockchain köprüsünde yaklaşık 190 milyon dolarlık vurgun yapan hackerlar, Nomad’a 9 milyon dolar geri gönderdi.

Hackerlar Nomada 9 Milyon Dolar Iade Etti

Nomad Blockchain köprüsünde yaklaşık 190 milyon dolarlık vurgun yapan hackerlar, Nomad’a 9 milyon dolar geri gönderdi.

Pazartesi gecesi yapılan hack saldırısını nedeniyle Nomad Blockchain köprüsünde 190 milyon dolarlık zarar ortaya çıkmıştı. Saldırganlar, 190,38 milyonluk hack saldırısından bir gün sonra Nomad’a toplam kaybının yaklaşık yüzde 5’ini iade etti.

Nomad, Hack Saldırısını Çözmek için Kolluk Kuvvetleriyle Çalışıyor

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, yaşanan hack saldırısında toplam kaybın yüzde 4,75’ine denk gelen 9 milyon doların iade edildiğini söyledi. Birden fazla adresten geri gönderilen paraların çoğunu (3,78 milyon USDC ve 2 milyon USDT) stablecoin’ler oluşturuyor.

Saldırganların izini sürmek için gücünü artıran Nomad ilk olarak Twitter üzerinden, “beyaz şapka korsanlarından” ve “etik araştırmacılardan” fonları iade etmelerini istedi.

Twitter’da yapılan açıklamada ise şöyle deniyor:

“Fonları izlemek için önde gelen bir blockchain analiz firması ve kolluk kuvvetleriyle aktif olarak çalışıyoruz. İlgili herkes önümüzdeki günlerde gerekli önlemleri almaya hazır.”

Yapılan hack saldırısının tek bir kişi tarafından mı yoksa birden fazla kişiyle mi gerçekleştirildiği henüz bilinmiyor. Saldırıya dair ilk gelen verilere göre Blockchain verilerinde işlemlerin birden fazla saldırgan görünümü verilerek yapılmış olabileceği aktarılıyor. Sorun için çözümler üretilirken kripto sorumlusu Anchorage Digital, iade edilen varlıkları idare edecek ve koruyacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner