Yükleniyor...

Hafta Boyunca En İyi Performansı Gösteren 5 Kripto Para

Bitcoin (BTC), bu yıl için güçlü boğa koşusunu psikolojik olarak kritik seviye olan 10.

Altcoin 1

Bitcoin (BTC), bu yıl için güçlü boğa koşusunu psikolojik olarak kritik seviye olan 10.000 doların üzerine yerleşerek iddialı bir şekilde gösterdi. Bitcoin’de yaşanan bu olumlu hava altcoin’lere de yansıdı ve birçok altcoin Bitcoin’den daha iyi performans göstererek haftayı kapatmaya hazırlanıyor.

Kripto endüstrisinde yaşanan gelişmeler Bitcoin’in dijital çağın altını olarak adlandırılmasını ve fiziksel altının yerini alacağına olan inancı arttırıyor. Morgan Creek Digital firmasının kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin’in Aralık 2021 itibari ile 100.000 dolar seviyesine ulaşacağına inandığını belirtti. Attığı bir tweet’inde, “yavaş ama istikrarlı bir şekilde yarışı hep birlikte kazanalım ve Bitcoin’i 20.000 dolara çıkaralım” diyerek kripto para kullanıcılarına seslendi.

İşte Bitcoin’deki yükselişle birlikte haftanın en iyi performans gösteren 5 kripto kripto parası.

Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ), bu hafta yüzde 40’lık artış ile haftanın en iyi performans gösteren kripto para birimi oldu. XTZ’nin fiyatı yılın başından bu yana yüzde 77 oranında arttı ve yazım sırasında 2,58 dolardan işlem görüyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), uzun bir aradan sonra en iyi performans gösterenler listesine girmeyi başardı. Binance’ın hafta içinde BNB/ZEC çiftini listelememeye başlaması Binance Coin’i olumlu yönde etkiledi. BNB son yılın ilk gününden bu yana değerini yüzde 73 oranında artırdı ve yazım sırasında 23,65 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin SV (BSV)

Herkes Mayıs ayında gerçekleşecek Bitcoin (BTC) yarılanmasına kitlenmişken Nisan ayında yarılanmanın gerçekleşeceği Bitcoin SV’deki (BSV) yükseliş tüm hızıyla devam ediyor. Yarılanma öncesi BSV son 7 günde yüzde 23,73 oranında değer kazandı. Ocak ayının başından bu yana ise değerini yüzde 255 oranında artırdı.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), son bir hafta içerisinde yüzde 17 değer artışı ile en iyi performans gösteren dördüncü kripto para olma şansını yakaladı. Hem piyasalardaki hareketlenme hem de 2020 yılı içerisinde gelecek olan ağ güncellemeleri Ethereum’u yukarı yönle iten faktörler arasında yer alıyor. Öte yandan en büyük altcoin, yılın başından bu yana değerini yüzde 73’den fazla arttırdı ve yazım sırasında 226 dolardan alınıp satılıyor.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) son bir hafta içerisinde yüzde 15 değer artışı ile en iyi performans gösteren beşinci kripto para oldu. Altcoin, yılın başından bu yana ise değerini yüzde 83’den fazla artırdı. Yazım sırasında 3,30 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner