Yükleniyor...

Haftanın En Çok Düşen Üç Kripto Para Birimi!

Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan çöküş ile altcoin'lerde ciddi hareketler görüldü, haftanın en çok değer kaybeden altcoin'leri hangileri oldu?

düşüş

Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan çöküş ile altcoin’lerde ciddi hareketler görüldü, haftanın en çok değer kaybeden altcoin’leri hangileri oldu?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BTC, 22.000 dolar seviyesini test ederek kripto yatırımcısında büyük korku yarattı. Son haftalarda yükselen trendini ilerleten BTC, geçtiğimiz günlerde bu trendi bozarak fiyatta ciddi anlamda düşüş yaşadı. BTC fiyatında görülen çöküş ile birlikte birçok altcoin inanılmaz değer kaybetti. Bu haftanın en çok değer kaybeden altcoin’leri hangileri oldu?

1- Counflux (CFX)

CFX ağı, Asya ve Batı toplulukları ile ekonomileri arasında köprü kuran halka açık bir blokzinciridir. Conflux protokolü, Ethereum gibi mevcut ağlara göre ölçekleyip yetenekler geliştirmek için Tree-Graph olarak bilinen bir protokole sahiptir. EVM uyumlu olan Conflux platformunun yerel kripto para birimi CFX’tir. Bu proje, uygulama katmanının Solidity’de yazılan akıllı sözleşmeleri desteklemesinin yanında, kullanıcılara ölçeklenebilirlik sağlar. CFX, bu hafta yüzde 21.91 değer kaybederek en çok düşüş yaşayan altcoin oldu.

Ekran Resmi 2023 03 04 17.39.13

2- Iota (MIOTA)

Nesnelerin interneti için özel olarak tasarlanmış bir kripto para olan IOTA; blockchain teknolojisini, kripto paralar üzerinde yaşanan birçok sorunlu çözmeye odaklı, yenilikçi ve gelişime açık bir tenloloji sunuyor. Bu hafta yaklaşık olarak yüzde 16 değer kaybeden Iota, haftanın en çok düşen 2. altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 04 17.40.47

3-Theta Network (THETA)

THETA, video yayınları (stream) için tasarlanmış, blockchain destekli bir ağ olarak tanımlanabilir. Mart 2019’da kullanıma sunulan Theta mainnet’i, sistem kullanıcıları tarafından sağlanan bant genişliği ve bilgi işleme yönelik, (P2P) platform üzerinde birleştiren merkeziyetsiz bir ağ şeklinde çalışıyor. THETA, bu hafta yüzde 15.96 değer kaybederek haftanın en çok düşen 3. altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 04 17.41.13

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x