Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri (11 Ocak – 17 Ocak)

Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri (11 Ocak – 17 Ocak)

ABONE OL:google-news

Investing.com verilerine göre, piyasa değeri açısından en büyük ilk 25 kripto para birimi içerisinde, haftanın en çok kazandıran kripto para birimi %81.30 oranında kazanım ile Polkadot (DOT) oldu.

Polkadot 2020’nin son günlerinde hızlandırdığı yükseliş ivmesini sürdürüyor. Ethereum‘un (ETH) en sağlam rakiplerinden biri olarak değerlendirilen DOT, yaşadığı sert yükseliş ile birlikte, Cuma günü XRP’yi yerinden ederek 4. sıraya yükseldi. DOT aynı zamanda, dün 19.05 dolar ile yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Son 24 saatte %2.29 düşüş yaşayan DOT, yayın saati itibariyle 16.90 dolar seviyesinden işlem görüyor.

2. Aave (AAVE)

Haftanın en çok kazandıran ikinci kripto parası ise, yine kripto para topluluğu tarafından dikkat çekici projelerden biri olarak gösteren Aave (AAVE) oldu. AAVE, bu hafta %53.71 kazanım elde etti. Son 24 saatte %1.91 değer kazanan altcoin, yayın saati itibariyle 196.57 dolar seviyesinden işlem görüyor.

3. Uniswap (UNI) 

Haftanın en çok kazandıran üçüncü kripto para birimi ise, %46.81 oranında yükseliş ile yine bir diğer dikkat çeken proje olan Uniswap (UNI) oldu. Son 24 saatte %5.39 değer kazanan UNI, yayın saati itibariyle 8.91 dolar seviyesinden işlem görüyor.

4. Cosmos (ATOM) 

Haftanın en çok kazandıran dördüncü kripto para birimi ise Cosmos (ATOM) oldu. ATOM bu hafta, %30.22 değer kazanarak, sessizliğini bozdu. Son 24 saatte %4.98 değer kaybeden ATOM, yayın saati itibariyle 8.44 dolar seviyesinden işlem görüyor.

5. Chainlink (LINK) 

Önde gelen altcoin Chainlink (LINK) %30.02 kazanım ile haftanın en çok kazandıran beşinci kripto parası oldu. LINK, Cuma ve Cumartesi günü art arda iki gün tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirledi. Yeni ATH’sini 22.61 dolar olarak belirleyen altcoin, son 24 saatte %0.09 oranında değer kazandı. LINK, yayın saati itibariyle 21.90 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haftanın en çok kazandıran diğer kripto para birimleri için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

haftanin en cok kazandiran kripto para birimleri 11 ocak 17 ocak

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar