Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri (25 Ocak – 31 Ocak)

Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri (25 Ocak – 31 Ocak)

ABONE OL:google-news

Investing.com verilerine göre, piyasa değeri açısından en büyük ilk 25 kripto para birimi içerisinde, haftanın en çok kazandıran kripto para birimi %247.84 oranında kazanım ile Dogecoin (DOGE) oldu.

DOGE, Perşembe günü oldukça sert bir yükseliş yaşadı. Fiyatı 0.007 dolardan 0.07 dolara kadar yükseldi. Bazı kaynaklar, DOGE’un bu sert yükselişinin ardında geçtiğimiz günlerde GameStop hisselerini pumplayan WallStreetBets grubunun olduğunu iddia etti.

Perşembe günü kazanımını %850’ye kadar yükselten DOGE, yayın saati itibariyle 0.03 dolar seviyesinden işlem görüyor.

DOGE’un bu yükselişinin detaylarını “Dogecoin (DOGE) Hız Kazandı! DOGE Neden Yükseliyor?” ve “Popüler Kripto Para Dogecoin (DOGE) %850 Oranında Yükseldi!” başlıklı haberlerimizden okuyabilirsiniz.

2. Ripple (XRP)

Haftanın en çok kazandıran için kripto para birimi ise, %65.94 ile XRP oldu. XRP, Ripple’ın SEC’e verdiği ilk resmi yanıtın ardından sert bir yükselişe başladı ve XRP’nin SEC davasından bu yana görmediği 0.50 dolar seviyesine tırmanmasına neden oldu. Bazı kaynaklar, XRP’deki yükselişi, DOGE’yi pumplayan grup WallStreetBets ile ilişkilendirdi.

Son 24 saatte %8.13 değer kazanan XRP, yayın saati itibariyle 0.45 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Detaylar için “Ripple’dan SEC’in İddialarına Yönelik İlk Resmi Yanıt Geldi” ve “Ripple (XRP) Fiyatının Yükselmesinin 3 Nedeni” başlıklı haberlerimizi okuyabilirsiniz.

3. Uniswap (UNI)

Haftanın en çok kazandıran üçüncü kripto para birimi ise, arka arkaya tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyen Uniswap (UNI) oldu. Gün içinde 20.33 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirleyen UNI, bu hafta %64.64 kazanım elde etti. Son 24 saatte %0.82 artış yaşayan altcoin, yayın saati itibariyle 18 dolar seviyesinden işlem görüyor.

4. Aave (AAVE)

Önde gelen projeler arasında gösterilen ve yakın zamanda yeni bir ATH belirleyen bir başka altcoin olan AAVE, bu haftanın en çok kazandıran dördüncü kripto para birimi oldu. 30 Ocak’ta 319 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirleyen AAVE, bu hafta %23.60 değer kazandı. Son 24 saatte %4.21 oranında düşüş yaşayan altcoin, yayın saati itibariyle 298 dolar seviyesinden işlem görüyor.

5. Stellar (XLM)

Haftanın en çok kazandıran beşinci kripto para birimi ise son zamanlarda bir başka sert yükselişe imza atmış olan Stellar (XLM) oldu. Bu hafta %13.90 oranında değer kazanan XLM, son 24 saatte %4.60 oranında kayıp yaşadı. XLM, yayın saati itibariyle 0.30 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haftanın en çok kazandıran diğer kripto para birimleri için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

haftanin en cok kazandiran kripto para birimleri 25 ocak 31 ocak 1
Kaynak: Investing.com

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar