Yükleniyor...

Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları (1 Haz-7 Haz)

Geçtiğimiz hafta boyunca, lider kripto varlık Bitcoin (BTC) zaman zaman ani yükselişler ve düşüşler yaşasa da, genel anlamda yatay seyrine devam etti ve hafta boyunca geçtiğimiz haftaya göre %0.

haftanin en kazandiran kripto paralari

Geçtiğimiz hafta boyunca, lider kripto varlık Bitcoin (BTC) zaman zaman ani yükselişler ve düşüşler yaşasa da, genel anlamda yatay seyrine devam etti ve hafta boyunca geçtiğimiz haftaya göre %0.64 değer kaybına uğradı. Bitcoin yazım itibari ile 9.480 dolar seviyesinden işlem görüyor. Toplam piyasa değeri açısından ilk 25’de yer alan bazı kripto paralar ise hafta boyunca yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Listenin en başında ise piyasa değeri bakımından 24. sırada yer alan Waltonch (WTC) yer alıyor. Geçen hafta %27.87 değer kazanan WTC, bu hafta ise %27.87’lik değer kazancı ile listenin başında yer aldı. Waltonch’dan sonra ise piyasa değeri açısından 25 Coin arasında 12.sırada yer alan Crypto.co (CRO) geliyor. 1 Haziran- 7 Haziran tarihleri arasında %22.03 değer kazanan coin hafta içerisinde güzel bir çıkış yakaladı.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan Ethereum (ETH) ise, geçtiğimiz hafta göstermiş olduğu performansı bu hafta gösteremedi ve haftayı %0.61 değer kazancı ile kapatarak, en çok kazandıran ilk 25 kripto para arasına 13.sırada yer alabildi.

Bazı yatırımcılar kripto paraların gizlilik odaklı olmasını savunuyor. Bu yatırımcılar özellikle Bitcoin’in takip edilebilir olmasını her fırsatta eleştiriyor. Herhangi birisine kendi Bitcoin cüzdanızdan BTC transferi yaptığınız zaman, o kişi sizin cüzdanınızda ne kadar varlık olduğunu görebiliyor. Bu sebepten dolayı Dash (DASH) ve Monero (XMR) gibi gizlilik odaklı kripto paralar öne çıkıyor. Ancak halen gerektiği kadar ilgiyi göremeyen bu kripto paralar, bu hafta içerisinde sırası ile %1.90 ve %2.15 değer kaybına uğrayarak haftayı kırmızı bir şekilde kapattılar.

Aşağıda yer alan tabloda piyasa değeri bakımından ilk 25 arasında yer alan kripto paraların, haftalık kazançlarını görebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner