Yükleniyor...

Haftanın En Çok Yükselen Üç Kripto Para Birimi!

Kripto para piyasasında düşüşün devam etmesine rağmen, bu düşüşte en güçlü kalan kripto paralar hangileri oldu?

yükselen

Kripto para piyasasında düşüşün devam etmesine rağmen, bu düşüşte en güçlü kalan kripto paralar hangileri oldu?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Özellikle son günlerde giderek artan olumsuz haberler, kripto para piyasasını büyük ölçüde etkilemiş durumda. Yaşanan düşüşlerden en çok zarar gören ise altcoin’ler oldu. Kripto para piyasasının düşmesine rağmen, bu düşüşte ayakta kalabilen güçlü altcoin‘ler hangileri oldu?

1- Maker (MKR)

Merkeziyetsiz finans protokolü olan Maker, ABD dolarına sabitli kalarak DAI token fiyatının stabil kalabilmesine dayalı, akıllı sözleşme platformudur. Kullanıcılar için, DAI para birimini oluşturmasına ve yönetimine olanak sağlar. Ethereum blockchain tabanlı olan MKR, haftanın en çok yükselen altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 04 17.19.10

2- Yearn.finance (YFI)

Yearn.finance (YFII), merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Yearn.finance’ın (YFI) bir projesidir. Temmuz 2020’de aktifliğe başlayan proje, DeFi yatırımcıları için gelirleri optimize etmeyi hedeflemektedir. YFII ise bu projenin yerel tokenıdır. Yüzde 17 yükselerek, haftanın en çok yükselen ikinci altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 04 17.19.58

3-Stacks (STX)

STX, akıllı sözleşmeler ile merkeziyetsiz uygulamaları BTC ağına sunmak için tasarlanmış birinci katman blockchain çözümüdür. Akıllı sözleşmeler, güven ve kararlılık gibi onları güçlü kılan özelliklerden minimum ödün vererek BTC ağına aktarılıyor. Yüzde 16 yükselerek, haftanın en çok yükselen üçüncü altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 04 17.20.21

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x