Yükleniyor...

Hakim SEC’in Keşif Tarihini Uzatma Talebini Kabul Etti, Ripple Duruma Karşı Çıktı

Mahkeme, Ripple'ın işine karşı “muazzam bir önyargıya” neden olacağını iddia etmesine rağmen, SEC'in keşif tarihini Ekim ayına kadar uzatma talebini kabul etti.

ripple sec

Mahkeme, Ripple’ın işine karşı “muazzam bir önyargıya” neden olacağını iddia etmesine rağmen, SEC’in keşif tarihini Ekim ayına kadar uzatma talebini kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple davasındaki keşif süresinin 60 günlük uzatılması talebi Sulh Hakimi Sarah Netburn tarafından kabul edildi. Hızlı keşif yapmak için son tarih 31 Ağustos’a uzatılacak. Uzman keşfi 15 Ekim’e kadar sürecek.

Daha önce bildirildiği üzere, SEC, kalan keşif sorunlarını “adil ve verimli” bir şekilde ele almak için hakimden bu ayın başlarında uzatma talebinde bulundu. Dava sürecini geciktirmenin ABD’deki işi için “varoluşsal bir tehdit” oluşturacağını iddia eden Ripple, talebe şiddetle karşı çıktı. ABD’de XRP’yi kaldıran veya ticareti askıya alan borsalar olduğu için bu durumun zarar vereceği ifade edildi:

“ODL’nin verimli çalışabilmesi için hem gönderen hem de alan ülkelerde XRP için likit bir pazar olması çok önemli. Ancak bu davanın askıya alınması, Amerika Birleşik Devletleri ve yurtdışındaki XRP piyasalarına önemli ölçüde zarar verdi.”

Ripple ayrıca SEC’in keşif uzantısını haklı çıkarmak için iyi bir neden gösteremeyeceğini savundu.

Ripple, Yurtdışındaki Borsalardan Belge Alabilir

Ayrıca mahkeme, sanıkların uluslararası keşif taleplerini de kabul etti. Ripple, iddia edilen yasadışı satışlarının ABD dışında gerçekleştiğini kanıtlamak için Bitstamp ve OKEx dahil olmak üzere bir dizi uluslararası borsadan belgeler arıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x