Yükleniyor...

Halkbank, Metaverse’e İlk Adımlarını Attı

Halkbank, ilk metaverse şubesini uygulama mağazaları üzerinden kullanıma açtı.

Halkbank Metaversee Ilk Adimlarini Atti

Halkbank, ilk metaverse şubesini uygulama mağazaları üzerinden kullanıma açtı.

Dijital yapısıyla birçok alanda faaliyete ayak uydurabilen metaverse’de yeni çalışmaların örtüleri kaldırılıyor. Geçtiğimiz günlerde Kiğılı, GoArt Metaverse’de ilk kez canlı defile düzenlemişti. Metaverse’ün ne kadar geniş bir alana yayılabileceğini gözler önüne seren bir gelişme de Halkbank tarafında yaşandı. Halkbank, Türkiye’de geliştirilen GoArt Metaverse’de şube açarak dijital vizyonuna yönelik adım attı.

Halkbank, GoArt Metaverse’de Şube Açtı

Halkbank, GoArt Metaverse’te faaliyete geçen şubesi ile birçok açıdan ilklere imza attı. Banka, kullanıcılara artırılmış gerçeklik teknolojisi ile cep telefonlarından üç boyutlu banka şubesi deneyimi sunmaya başladı.

Banka, kullanıcılara artırılmış gerçeklik teknolojisi ile cep telefonlarından üç boyutlu banka şubesi deneyimi sunuyor. Metaverse şubesinde, bankanın ürünlerine yönelik bilgilendirici içeriklerle birlikte, ürün başvurularına yer veriliyor.

Halkbank Metaversee Ilk Adimlarini Atti

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, metaverse ve web 3.0 dönüşümü stratejilerini başlattıklarını belirterek konuyla ilgili şunları söyledi:

“Halkbank olarak Türkiye’nin yüzyılında başkalarının açtığı sanal evrenlerde yer almaya çalışmadan kendi evrenimizi kurmayı hedefledik. Halkbank olarak metaverse stratejimizi adım adım uygulamak için Türkiye’de geliştirilen bir metaverse evreni ile işbirliği yaptık ve metaverse ve web 3.0 dönüşümü stratejimizi başlattık. Bu stratejinin ilk adımı olarak şubemizi açtık. Avatarlarını oluşturup Halkbank portalından geçerek Halkbank Meta Şube’ye giren kullanıcılara, oyunlaştırma kurgusu ile ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alma imkânı sunuyoruz.”

Halkbank ayrıca, Metaverse Etkinlik Merkezi ile Aralık ayında Türkiye’de gerçekleşecek olan uluslararası bir sağlık sempozyumun ev sahipliğini üstlenecek.

Dünyada ilk defa dijital ikiz olarak gerçekleşecek sempozyuma, dünyanın dört bir yanından davetli 100 kişi avatarlarıyla katılacak. Katılımcıların avatarları, konuşmaların gerçekleşeceği Halkbank Metaverse Etkinlik Merkezinde eş zamanlı olarak yansıyacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x