Yükleniyor...

Halving Öncesi İyimser Tahminler Geliyor

Bitcoin yatırımcıları, lider kripto para biriminin halving nedeniyle 8 bin dolara ulaşmasını bekliyor.

halving öncesi iyimser tahminler geliyor

Bitcoin yatırımcıları, lider kripto para biriminin halving nedeniyle 8 bin dolara ulaşmasını bekliyor. Ayrıca, fiyatın teknik bir fraktal temelinde ilk önce 6 bin 800 dolara düşeceğini iddia ediyorlar. Her iki seviye de 2017’den beri daha yüksek bir hacim profiline sahip ve bu da yükseliş durumunu daha güçlü hale getiriyor.

Bir takma isim altında faaliyet gösteren popüler bir tüccar, Bitcoin fiyatının 8 bin doları bulmasını ve Simetrik Üçgen içinde eğilim gösterdiğini belirtti. Fraktal, önümüzdeki günlerde yerel bir top (D) testinden sonra Bitcoin’in 6 bin 400 dolar seviyesine düşecek şekilde geri çekileceğini gösteriyor. Daha sonra ise geri dönecek bu kez aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi üçgeni kıracak.

bitcoin grafik

Tahmin, mart ortalarında BTC’nin 4 bin doların altına düşmesinden sonra iyileşmesini örnek gösteriyor. Kripto para birimi, 7 Nisan itibariyle 7 bin 470 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve sonra 6 bin 446 dolara kadar düştü. Fiyat hareketi, trader’ların 6 bin 400 doların üzerinde kısa vadeli bir yükseliş eğilimi sürdürmeye istekli olduklarını ancak uzun vadede hedeflerini 7 bin 500 doların üzerine çıkarmaktan korktuklarını gösterdi.

Bu, Bitcoin’i, teknik olarak kripto para birimini her iki yöne gönderebilecek olan Simetrik Üçgende bir yörüngeye yerleştirir. Mayıs 2020 halving etkinliği, durumu boğa lehine çevirmeye çalışıyor.

8 Bin 400 Dolar İhtimali

Düzeylerin hacim profili okumalarına göre, hem 6 bin 400 dolar hem de 8 bin 400 dolar baskın fiyat seviyeleridir. Geçmişe bakıldığında, tüccarlar 2017 yılından bu yana 6 bin 400 dolar civarında oldukça aktif olduklarını gösterdiler. Benzer şekilde, 8.400 dolar seviyesi 2019’dan beri daha yüksek ticaret trafiğini çekiyor.

bitcoin volume prfile

Veriler ayrıca Bitcoin’in tarihsel desteği olarak 6 bin 400 doların önemini doğrulamaktadır. Yukarıda açıklandığı gibi Simetrik Üçgen desteğiyle çakıştığından, güçlü bir sıçrama olasılığı yüksek. Benzer şekilde, trader’ların düşüş eğilimini artırma potansiyeli bu aralıkta daha yüksek olduğundan, fiyat 8 bin dolara (hatta daha da ötesine) doğru devam edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner