Yükleniyor...

Halving Sonrası Bitcoin’e Kurumsal İlgi Rekor Seviyede: BTC’de Yükseliş Tetiklenir Mi?

Büyüyen kurumsal yatırımcılar Bitcoin'e yoğun ilgi gösteriyor.

Halving Sonrası Bitcoine Kurumsal İlgi Rekor Seviyede BTC’de Yükseliş Tetiklenir Mi

Büyüyen kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e yoğun ilgi gösteriyor. BTC/USD’nin düşüşü, bu kurumların nakit rezervlerini Bitcoin satın almak için kullanmalarına sebep oluyor.

Bitcoin, 12 Mayıs’ta gerçekleştirdiği yarılanma etkinliğinden beri oldukça dalgalı bir seyir izlemeye başladı. Ancak, her şeye rağmen BTC’ye yönelik kurumsal ilgi büyümektedir.

Son iki hafta içinde meydana gelen bir diğer önemli olay ise BTC/USD’nin Dow Jones Endüstriyel Ortalama Endeksinden ayrılmasıdır. Ve bu değişiklik daha iyiye işaret ediyor.

Bitcoin Neden Aniden Kurumsal Yatırımcılardan Büyük İlgi Görüyor?

Aslında Bitcoin’in Finansal Kurumların dikkatini çekmesi yeni değil. Finansal Kurumlar zaten uzun bir süredir BTC topluyorlar.

Herhangi bir yatırımdan önce kurumsal yatırımcıların yaptıkları araştırma ve beyin fırtınası muazzam seviyededir. Bu sebeple kurumsal yatırımcılar zaten Bitcoin’i (BTC) çoktan araştırmaya ve satın almaya başlamışlardı.  Bu haberin basında ortaya çıkmasının tek nedeni, BTC’ye yarılanmadan sonra daha yüksek yatırım akışı almasıdır.

Bitcoin İçin Şimdi Yükseliş Zamanı Mı?

Basit cevap HAYIR. Kurumların yatırım yapması, BTC/USD’nin yükseleceği anlamına gelmez. Kurumlar yatırım faaliyetleri için daha uzun vadeli bir ufka bakarlar. Ve Bitcoin’in uzun vadede yükseliş göreceği bir sır değil.

Düşen BTC/USD’nin, Bitcoin satın almak için mükemmel bir fırsat olacağı düşünülüyor. JP Morgan gibi kurumlar, BTC’nin her düşüşünü fırsat bilip küçük miktarlarda Bitcoin satın alıyorlar. Fiyatların daha da düşmesi kurumlara ortalamalarını düşürme fırsatı sunmaktadır.

BTC/USD teknik görünümü için günlük grafiklerine bakarsak, desteklerin 8.913 dolar ve 8.299 dolar olduğunu görebiliriz. Günlük zaman diliminde Göreceli Güç Endeksi tarafsızdır. Ancak, hem 20 günlük Basit Hareketli Ortalama hem de 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama BTC/USD’de bir satın alma sinyali veriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner