Yükleniyor...

Hard Fork Öncesi Bitcoin Cash’de Yükseliş Devam Ediyor!

15 Kasım tarihinde planlanan Hard Fork öncesinde Bitcoin Cash'in (BCH) fiyatı yüzde 15 artışla 535 dolara yükseldi.

Bitcoin Cash BCH Hard Fork

15 Kasım tarihinde planlanan Hard Fork öncesinde Bitcoin Cash’in (BCH) fiyatı yüzde 15 artışla 535 dolara yükseldi. Dün BCH’in fiyatı yüzde 12 oranında artmış ve önce 477 dolara yükselmiş ardından 425 dolara düşmüştü. En büyük kripto para borsası Coinbase’in ABC tarafından belirlenen orijinal Bitcoin Cash yol haritasına destek sunacağının açıklanması kısa vadede BCH’a olan güveni artırdı.

BCH Kasım Fiyatı Bitcoin Cash

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase ekibinin açıklaması:

Yılda iki kez Bitcoin Cash (BCH) ağı programlı protokol yükseltmelerinin bir parçası olarak Hard Fork’lanıyor. Bir sonraki BCH Hard Fork’u 15 Kasım 2018 için planlandı. Coinbase, yayınlanan yol haritasına bitcoincash.org’dan destekleyecek şekilde hazırlandı.

BCH’ın fiyatının artmasıyla piyasa hacmide yükseldi. 1 Kasım’dan bu yana BCH’ın piyasa hacmi 200 milyon ila 980 milyon dolar arasında büyüdü.

Büyüyen Hacim

BCH’ın hacmi, Ripple Labs tarafından büyük banka ortaklığının duyurulması öncesinde Ripple (XRP)’ye yaklaşmış durumda. Ripple’ın duyuracağı ortaklık ise bir bankanın yeni mobil uygulamasında temel para birimi olarak XRP’nin kullanılacak olması. Ortaklık kurulan banka Avrupalı bankacılık devi Banco Santander.

Anlaşmanın kamuoyuna sızdırılmasının ardından Ripple’ın piyasa hacmi Bitcoin’in fiyatındaki düşüş ile birlikte azaldı. Ancak BHC bu süre zarfında XRP’nin piyasa hacmine yaklaşmaya başladı.

Şu anda yatırımcılar Hard Fork’tan mümkün olduğunda fazla yararlanmak için çok sayıda BCH birikimi yapıyorlar. Tartışmalara konu olan Craig Wright’ın liderliğindeki Nchain’in 15 Kasım’da Bitcoin Cash’in iki zincirini oluşturmak için Bitcoin Cash ağını Hard Fork’laması bekleniyor. Orijinal Bitcoin Cash sahiplerine yeni oluşturulan Bitcoin Cash zincirinin eşdeğer bir miktarı verilecek.

Geçtiğimiz aylarda Asya’da yoğunlaşan BCH’nin hacminin büyük kısmı şu anda OKEx, Binance ve Huobi gibi kripto para borsalarındaki satın alım taleplerinde oluşuyor. Bu da sadece bazı bölgelerdeki kripto para piyasasındaki yatırımcıların Hard Fork nedeniyle BCH yatırımı yapmasına neden oluyor. Bu nedenle Hard Fork’un ardından BCH’da bir geri çekilmenin görülmesi kuvvetle muhtemel.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x