Yükleniyor...

Harry Potter Yazarı Rowling, Bitcoin’i Anlamak İstiyor

Harry Potter serisinin yazarı J.

harry potter bitcoin

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, Hogwarts dünyasındaki iksirleri, büyüleri ve kehaneti yarattı ancak büyülü internet parası Bitcoin’i anlama konusunda zorluk çekiyor gibi görünüyor. 54 yaşındaki yazar kısa süre önce Twitter’da dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmediğini söyledi. Bu nedenle, kripto Twitter’dan ona yardım etmelerini istedi. Bu Bitcoin’in ana akım tarafından benimsenmeye başlamasının da bir işareti olabilir.

Tweet’i yayınladıktan sadece birkaç dakika sonra Rowling’e birçok yanıt geldi. Bazıları ciddi teknik açıklamalara bağlı kalırken, diğer takipçiler Harry Potter serisine ait esprili analojiler bulmaya çalıştı. Kanadalı kripto eğitimcisi BTC Sessions, Bitcoin’i aslında sihirbazların oluşturduğu ve herkes tarafından denetlenebildiği Gringotts Büyücü Bankası ile karşılaştırdı. Bitcoin’in yaptığı da tam olarak budur.

Diğerleri, Lord Voldemort’un (veya kim olduğunu bilirsin sen) Horcruxes ve asası olmadan merkezi olmayan dünyada güçsüz olacağını söyleyerek Bitcoin’i anlatmaya başladı.

Harry Potter Temalı Paralar

Geçen yıl başlatılan iki Harry Potter temalı kripto para birimi olan Beam ve Grin, MimbleWimble gizlilik teknolojisine dayanıyor. MimbleWimble, Lord Voldemort’un Harry Potter kitaplarında yerini gizlemek için kullanılan bir dil laneti olarak biliniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner