Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Hazine Bakanı Janet Yellen Kripto Paraları ve Bitcoin'i (BTC) Nasıl Etkileyecek?

Hazine Bakanı Janet Yellen Kripto Paraları ve Bitcoin’i (BTC) Nasıl Etkileyecek?

ABONE OL:google-news

Amerika Birleşik Devletleri kısa süre önce yeni Başkan Joe Biden ile birlikte yeni isimleri farklı hükümet pozisyonlarına davet etti. Ancak iki rol; SEC başkanının rolü (Gary Gensler) ve Hazine Bakanı’nın rolü (Janet Yellen’e devredildi), kripto para birimi topluluğu için büyük önem arz ediyor.

Her iki taraf da önümüzdeki dört yıl boyunca kripto para birimi endüstrisinin temel büyümesini etkileyecek kesin adımlar atacak. Kripto para topluluğu arasında bu konuda birçok farklı tartışma dönüyor. Analistler, gelen hükümetin; özellikle küresel salgın hükümeti daha fazla fiat para birimi basmaya zorladığından, uzun vadede enflasyonu artırması muhtemel politikalar geliştirmeye odaklandığını tahmin ediyor.

SEC’in Uygulama Dairesi’nin eski kıdemli danışmanı Philip Moustakis, geleceğe yönelik tahminlerinin derinlemesine bir dökümünü verdi:

“Gensler, gerçekten yararlı finansal yenilikler sunan dijital varlıklar alanında olanlar için iyi. Kendisi yenilikten ve değişimden korkmuyor. Bununla birlikte, Gensler, menkul kıymet yasalarını uygulama ve bu yasaları yatırımcılardan fon elde etmek için kripto para birimi teknolojisini kullanmak isteyenlere uygulama konusunda büyük olasılıkla agresif olacaktır. Gensler SEC’deyken bir ICO düşünen herkes inceleme beklemelidir.”

Başarılı isim borsaların ve trade platformlarının, düzenleme açısından SEC’in bir sonraki hedefi olabileceğini ekleyerek, şöyle devam etti: “Dijital varlıklar alanında bugüne kadar SEC’in Uygulama Bölümü dolandırıcılık, ICO‘lar ve bunların destekçileri ile ilgili davalar açtı. Bir süredir beklediğim ve bence yeni, daha agresif bir başkanın altında gerçekleşmesi muhtemel olan bir sonraki mantıksal adım, dijital varlıklar, broker-bayiler, yatırım için borsalara ve ticaret platformlarına daha fazla odaklanmak olacaktır.”

Yeni Hazine Bakanı Nasıl Etkileyecek?

Moustakis, yeni Hazine Bakanı’nın yasadışı faaliyetler için Bitcoin‘in kullanımını kısıtlamaya yönelik yorumlarını ele aldı. Geçen yıl Aralık ayında FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) tarafından önerilen ve bankaların ve para hizmeti girişimlerinin kişisel kripto para cüzdanlarına 3000 dolardan fazla para aktaran kullanıcıların kimliklerini kaydetmelerini ve onaylamalarını zorunlu kılan politikadan da bahsetti:

“Janet Yellen’in, suç faaliyetlerinden elde edilen gelirlerin aklanmasında Bitcoin’in rolü hakkındaki yorumları şaşırtıcı değil. Bitcoin kullanıcıları, Yellen’in yorumlarına dayanarak FinCEN’in kripto para birimine yaklaşımını değiştirebileceği sonucuna varmamalıdır.”

Popüler Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano ise şunları söyledi:

“Janet Yellen bir sonraki Hazine Bakanı olarak onaylandı. Dolar değer kaybetmeye devam edecek ve varlık fiyatları yükselmeye devam edecek. İki Amerika var biri tasarruf edenler için, diğeri yatırım yapanlar için.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakZyCrypto
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar