Yükleniyor...

Hazine Bakanı Yellen, Kripto Yaptırımlarının Artmasını Talep Ediyor

Hazine Bakanı Janet Yellen, dijital varlıklar üzerindeki güçlendirilmiş yaptırım çağrısını yineledi.

hazine bakani

Hazine Bakanı Janet Yellen, dijital varlıklar üzerindeki güçlendirilmiş yaptırım çağrısını yineledi.

Yellen, ABD hükümetinin kripto dolandırıcılıklarını ve operasyonel başarısızlıkları engellemek için yaptırım yetkisini kullanması gerektiğini savundu.

Hazine Bakanı Yellen’dan Yaptırım Vurgusu

Biden yönetimi, kripto para sorunları için çeşitli dijital varlık raporları yayınladı. Yellen Menkul Kıymetler Endüstrisi ve Finansal Piyasalar Birliği’nin New York’taki yıllık toplantısında, düzenlenen raporlar hususunda konuştu.

“Raporumuz, çok fazla dolandırıcılık ve operasyonel başarısızlık vakası olduğunu tespit etti. Mevcut yaptırım makamlarımız var ve bu alanda daha fazla yaptırım uygulanmasını görmek istiyoruz”

Kripto paraların finansal istikrar için önemli bir risk oluşturmadığını da kaydeden Yellen, sektöründe henüz yeterince büyük olmadığını söylese de teknoloji olgunlaştıkça bu durumun değişebileceğini ifade etti.

“Risk oluşturabilir. Bu sebeple bu alandaki düzenlemelerde bir iyileşme görmek istiyoruz”

Yellen, Menkul kıymet olmayan kripto varlıkları için spot piyasalar, stablecoin’ler ve kripto şirketlerinin dikey entegrasyonu ile ilgili düzenleme yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Yellen stablecoin ile ilgili şunları söyledi:

“Bu, bir tür düzenleyici arbitraj örneği. Bunun güvenli bir biçimde çalışması için gerçekten çok sıkı bir düzenleyici çerçeveye ihtiyaç duyan bankacılık tipi bir ürün olduğunu düşünüyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner