Hazine ve Maliye Bakanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu
Yükleniyor...

Hazine ve Maliye Bakanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir programda kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakani Kripto Paralar Hakkinda Konustu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir programda kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye, blockchain geliştirmeleri ve metaverse alanında yapılan çalışmalar ile ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençleri blockchain girişimlerine yönlendirmişti. Türkiye’nin gelişen yeni teknolojide öncü olma hedefi, başarıyla ilerletiliyor. Ancak bu gelişmeler arasında, kripto para yatırımcılarının bir diğer merak ettiği düzenlemeler oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir programda kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Nureddin Nebati: Kripto Para Düzenlemesi Bizim Açımızdan Bitti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin blockchain ve metaverse alanında yaptığı çalışmalar, gelecek açısından olumlu sinyaller veriyor. Ayrıca, kripto para konusunda Nureddin Nebati tarafından gelen açıklamalar dikkat çekti.

Geçtiğimiz sene taslak çalışmaları ve fikir belirlemek için mecliste çalışmalar yürütülmüştü. Bu çalışmaların akabinde kripto para düzenlemelerinde yeni gelişmeler yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto varlıklar ile ilgili yasa yönetmeliğinin yakında hazır olacağını dile getirdi. Bakan ayrıca, kripto para düzenlemesi bizim açımızdan bitti son derlemeler yapılıyor dedi. Bakan Nebati’ye göre, kripto varlıklar ile ilgili soru işaretleri ortadan kaldırılacak ve tanımlamalar yapılarak anlaşılabilir hale getirilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x