Yükleniyor...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kripto Paralarla İlgili Konuştu

Sabah'ta yer alan habere göre Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto para düzenlemesiyle ilgili son teknik çalışmaların yapıldığını söyledi.

nebati kripto

Sabah’ta yer alan habere göre Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto para düzenlemesiyle ilgili son teknik çalışmaların yapıldığını söyledi. Nebati’ye göre yeni mevzuat, Türkiye’de kripto paraların önünü açacak ve zarar verici yönlerini bertaraf edecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen “Anadolu Soruyor” programında konuştu. Kripto para düzenlemeleriyle ilgili gelen bir soruya yanıt veren Nebati, geçen haftanın başlarında son teknik çalışmaların yapıldığını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Bundan sonrası Meclisin kendi takvimi içerisinde gündeme gelip, yasalaşacak. Dünyada zaten kripto parayla ilgili henüz oturmuş bir mevzuat düzeni yok. Bu mevzuatla Türkiye’de kripto paranın önünü açıcı, fakat zarar verici yönlerini bertaraf eden, genel kapsamlı, daha çok ikincil düzenlemelerle işin yürütülebileceği bir adım attık.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x