Yükleniyor...

Haziran Ayında Bitcoin Dünyasında Neler Oldu?

Şüphesiz Haziran ayının sonlarına doğru, Bitcoin dünyasında büyük bir hareketlenme yaşandı.

bitcoin cryptocurrency e1394467834527

Şüphesiz Haziran ayının sonlarına doğru, Bitcoin dünyasında büyük bir hareketlenme yaşandı. Bunun nedeni ise; Yunanistan’ın içinde bulunduğu ekonomik kriz, Euro’dan çıkma ihtimali ile bankaların kullanıcılara işlem limiti koyması ve ardından “Çözüm Bitcoin’de mi?” sorularının akıllara gelmesi oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in bağımsız yapısı nedeni ile Yunan vatandaşların Bitcoin’e akın edeceği düşüncesi ve Bitcoin’in bu dönemde yükseliş göstermesi ise tüm gözleri yeniden dijital para biriminin üzerine odakladı. Tüm dünyada Yunanistan krizi ile Bitcoin’in bu kapsamda bağdaştırılması da elbette çok büyük reklam oldu. Bu tür kriz ortamlarında Bitcoin’den söz edilmesi, aslında onun getirdiği çözümlerin de herkes tarafından bilinmesini sağlamakta.

Yapılan spekülasyonlar ve haberlere göre “Yunanlar Bitcoin’e akın etti!” gibi bir algı oluşsa da, ödeme şirketleri ve borsaların açıklamaları bu yönde değil. Coinbase yaptığı açıklamada Avrupa’da bir hareketlenme olduğunu fakat bunun çok az bir kısmının Yunanistan kaynaklı olduğunu belirtiyor.

BTCGreece’in altyapısını sağlayan BTCTrader CTO’su Emre Kenci, konu ile ilgili Hürriyet’e şu açıklamayı yapıyor:

“Yunanistan’da yaşayanların Bitcoin’e olan ilgisi son günlerde artış gösterdi. İnsanlar Bitcoin almak istiyor. Şu anda Yunanistan’da Bitcoin alabilmek için banka hesabınızdan BTCGreece.com’a para yatırmanız gerekiyor. Bu yüzden de altyapısını sağladığımız şirket banka hesaplarına el konulmasına söylentilerine karşılık Bitcoin alma limitini düşürdü.”

Yunanistan haberlerinin olduğu hafta, BTCTurk Bitcoin borsasında 1 BTC en yüksek 729 TL’den işlem gördü.

Bitcoin Türkiye ekosisteminde de “PayU Türkiye” ve “Girişim Fabrikası” öne çıktı

Naspers çatısı altında faaliyetlerini sürdüren, bir çok e-ticaret sitesi ve girişime ödeme altyapısı sunan PayU Türkiye, şirket CEO’su Yunus Emre Güzer’in Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Bitcoin hakkında ciddi düşündüğünü ve yakın zamanda bir alım gerçekleştireceğini açıkladı. Yunus Emre Güzer ile gerçekleştirdiğimiz sohbet sonrasında, PayU’nun Bitcoin ile yapmak istediklerini oldukça inovatif bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim. Çalışmaların şu anda gizli tutulduğunu belirten Güzer, Bitcoin’in gidişatından da memnun olduğunu belirtirken, Türkiye’deki gelişmelerden de haberdar. PayU Türkiye’nin Bitcoin açılımı Türkiye’deki ve global ölçekteki Bitcoin ekosistemi için oldukça şey ifade ediyor.

Girişim Fabrikası, 24 Haziran 2015 tarihli etkinliğinde Bitcoin ve blockchain alanında faaliyet gösteren startuplar için global bir hızlandırma programı olan Seedcoin’in co-founder’ı Eddy Travia ve Neuroware şirketinin CEO’su Adam Giles’i konuk etti. Etkinlikte Bitcoin ve Blockchain ile ilgili sorular yanıtlanırken, sunumlar ile ilgili video daha sonra Bitcoin severler ile paylaşılacakmış.

BTCTurk beklenen hamleyi yaptı ve mobil uygulamaya alış-satış özelliği getirdi

Türkiye’deki tüm Bitcoin severlerinin merakla beklediği özellik, BTCTurk mobil uygulamasına eklendi. Yeni gelen güncelleme ile BTCTurk kullanıcıları, istedikleri zaman mobil uygulama üzerinden Bitcoin alım-satım işlemi gerçekleştirebilmekte. Temmuz sonuna doğru Android için de uygulama yayınlayacaklarını belirten Alp Işık (BTCTurk – Community Manager), bir sonraki versiyonda da TL yatırma ve çekme isteklerinin girilebileceğini söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x