Yükleniyor...

Heather Morgan, 6 Aylık Sosyal Medya Sessizliğini Bozdu

Bitfinex borsasından çalınan paraları aklamakla suçlanan Heather Morgan, sosyal medya sessizliğini bozdu.

heather morgan

Bitfinex borsasından çalınan paraları aklamakla suçlanan Heather Morgan, sosyal medya sessizliğini bozdu.

Kripto para borsası Bitfinex’ten çalınan milyarlarca dolar parayı aklamakla suçlanan Heather Mogan, Twitter’daki altı aylık sessizliğini bozarak, hiçbir kripto para projesinde yer almadığını açıkladı.

Heather Morgan Twitter Üzerinden Konuştu

Heather Morgan, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Herhangi bir kripto projesine dahil değilim” dedi ve “Adımı taşıyan herhangi bir kripto veya NFT projesi onaylamadığım bir aldatmacadır” diye de ekledi.

Bu, Morgan’ın göz altına alınmasının ardından ilk sosyal medya paylaşımı oldu.

Morgan, kara para aklama suçlamalarından önce “Razzlekhan” ismiyle bir rap müzik yapıyordu. Daha sonra da SaleForce ismindeki bir metin yazarlığı projesinin başında yer aldı. Morgan ek olarak, siber suçlulardan nasıl korunulması gerektiğine dair tavsiyelerde de bulundu.

Morgan ve kocası Ilya Lichyenstein, kripto para borsası Bitfinex’ten çalınan 4,5 milyar dolarlık Bitcoin’i aklamakla suçlandı. ABD Adalet Bakanlığı, çalınan fonların 3,6 milyar dolarlık kısmını geri almayı başardı.

Morgan ve Lichtenstein, kara para aklama ve ABD’yi dolandırma suçlamalarından ötürü suçlu bulunmaları halinde 25 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilirler. İkili, toplamda 8 milyon dolarlık kefaletle serbest kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner